[S] Odnośnie kopii bazy danych

Założony przez  Ramza.

Chciałbym się dowiedzieć, czy jest możliwość postawienia nowego forum, ze starą bazą danych. Rzecz w tym, że posiadam tylko kopię bazy danych, bez żadnych plików. Rozszerzenie tego pliku to .sql.gz. Proszę również o mini poradnik jak to wszystko ma wyglądać, bo wg. mojego założenia, to muszę zainstalować mybb (jaka wersja?), następnie za pomocą migratora przenieść bazę?

Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.
Pozdrawiam.
Taki backup tabel możesz wgrać do bazy poprzez phpMyAdmina.
Najpierw jednak należałoby raczej zainstalować świeże forum, potem usunąć jego tabele i wtedy zaimportować te z kopii.
Oczywiście może nie działać ze względu na ustawienia - część z nich trzeba by zmienić przez ręczną edycję również poprzez phpMyAdmina. Mimo to, ja bym był za takim rozwiązaniem.

Drugie to użycie Merge System albo właśnie Migratora - wgrywasz czyste forum, do niego dorzucasz na serwerze jeden z tych skryptów, uruchamiasz, no i dalej postępujesz już według kreatora, z tym że w Twoim wypadku będzie chodzić o połączenie for MyBB - to świeże, ze starym, z kopii bazy danych.
lukasamd, wielkie dzięki Ci za błyskawiczną odpowiedź.

zrobiłem tak jak napisałeś, niestety po imporcie mojej bazy, strona główna pokazuje błąd:

Cytat:Your board has not yet been upgraded. Please do so before attempting to browse it.

niby rozumiem treść błędu, ale to mało realnie brzmi, dlatego proszę o pomoc.
chyba chodzi ze wgrałeś tabele z wersji 1.4.x, a zainstalowane forum to 1.6.x
Sprawa rozwiązana poza forum.
Tylko że na koniec okazało się, że baza wcale nie jest jego...



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości