Jagged Alliance Online? Legendarna seria w drodze do odrodzenia!

Założony przez  Łukasz Tkacz.

Czy ktoś, kto śmie nazywać się prawdziwym graczem pecetowym mógł kiedyś nie uruchamiać gier takich jak Gorky 17 czy też Jagged Alliance?
Moim zdaniem, nie.

W wypadku tej drugiej gry, a właściwie to całej serii gier, sytuacja wyglądała od dłuższego czasu beznadziejnie. Firma Strategy-First po kilku latach zerwała umowę z Akellą i w efekcie Jagged Alliance 3 poszło "do piachu".
W tym roku prawa do serii nabył niemiecki bitComposer Games. Zmiany zapowiadano od razu, a teraz widać pierwszą z nich - firma niejako przedstawia nam najnowszy tytuł, czyli Jagged Alliance Online

http://jagged-alliance.pl/news509/jagged...scom-2010/

Graliście? Nie graliście? Macie jakieś nadzieje dla tej gry?
W JA nie grałem i nie ciągnie mnie jakoś, ale gorky 17 to była pierwsza moja gra. Zdaje się że z cd action.
Gorky17 jest podobne do JA?
Serwery CS REKSIO:))
Całkiem podobne w niektórych rozwiązaniach, choć fabuła oraz system rozgrywki inny.
Modyfikacja Jagged Alliance 2 zwana po prostu JA2 1.13 została stworzona przez fanów, a robi z gry prawdziwy symulator pola walki rozgrywany z izometrycznego punktu widzenia ;)
Łukasz, a czy ktoś, kto pogrywał w Earth21x0 ale w żadną z wymienionych przez Ciebie, może się uznawać za pctowego gracza? ^_^

a tak serio, żeby być bliżej tematyki - czy te gry są podobne do serii UFO ? oczywiście, nie o fabułę mi chodzi ;)
Tak, są podobne :)
A seria Earth... klasyk :D
Dzisiaj dla odmiany dobra wiadomość dla posiadaczy JA2 Wildfire ;)

Jak do tej pory osoby posiadające Wildfire, a które nie miały zwykłego JA2 nie mogły niestety pograć sobie w modyfikacje - dla Wildfire praktycznie takie nie istnieją, zaś na JA2 powstało całe multum, z JA2 v1.13 na czele, który zmienia grę w symulator pola walki, dodaje ogrom zmian technicznych i sprzętu, wprowadza tryb multiplayer, a na dodatek jest bazą dla innych modów.
Do tej pory, bo powstała nakładka, dzięki której możliwe jest uruchamianie modów pod JA2 w Wildfire!

Szczegóły:
Modyfikacje pod JA2 w Wildfire? To możliwe! - JACenter.pl


Jest to niesamowita szansa odkrycia na nowo Jagged Alliance dla osób, które nabyły Wildfire w czasopismach takich jak CD-Action, Click, Play, KŚ:Gry itp. - do tej pory mogły grać tylko w podstawkę, która choć lepsza niż JA2, dosyć szybko się nudzi. Teraz pojawiła się możliwość zagrania w bardzo rozbudowane mody, które często są znacznie lepsze niż oficjalne tytuły.
Przetestowano już kilka z nich: Legion 2, Renegade Republic, Urban Chaos oraz Night Operations - działa :)
Fani Jagged Alliance z Rosji znaleźli pełną wersję JA2 do pobrania, tyle że triala, bo działa tylko przez 3 godziny. Jest to jednak pełnoprawny Jagged wiec można sobie przetestować prawie wszystko, o ile oczywiście zdążymy. Znacznie lepsze niż dostępne do tej pory demo, poza tym można wgrywać mody :)

Szczegóły:
Jagged Alliance 2 w pełnej wersji za darmo? Prawie.


A teraz bez owijania w bawełnę, bo na JAC nie mogłem tego otwarcie napisać - jeżeli na taką wersję JA2 wrzucimy patcha z poprawionym plikiem exe (np. 1.07), to uzyskamy pełną wersję JA2 bez żadnych ograniczeń! Wszystko w pełni legalny sposób, bo zarówno trial jak i patche są ogólnodostępne (patche znajdziecie chociażby na JAC).
Mam kolejne dwie ciekawe informacje :)
Po pierwsze, twórcy Jagged Alliance Reloaded postanowili zapytać nas, czyli wszystkich fanów serii o to, czy system walki w tej grze powinien zostać zmieniony. Obecnie strategie turowe to coś naprawdę egzotycznego i nigdy nie wiadomo, czy wydatek w ogóle się producentowi zwróci. Ja tam preferowałbym to co jest w JA2, ale jeżeli wtedy gra miałaby się pojawić i szybko zniknąć, to lepiej dokonać odpowiednich zmian i dostosować ją do nowych produkcji ;)

Szczegóły:
System walki w Reloaded do wymiany? Twórcy pytają fanów o zdanie - JACenter.pl


Druga sprawa to nietypowa akcja serwisu GOG.com, bardzo dobra dla fanów Jaggedów - jak niektórzy zapewne wiedzą, ostatnio serwis zamknięto... aby szybko go reaktyowować i poinformować, że to tylko z powodu wielu zmian technicznych. Good Old Games postanawia wyjść ze statusu beta i każdy kto do tego czasu założy w nim konto, dostanie JA1 Deadly Games zupełnie za darmo!

Jagged Alliance Deadly Games za darmo w GOG.com! - JACenter.pl

Dodatkowo gry od Strategy-First (czyli również JA2), są dostępne po obniżonej o 50% cenie. Tylko zakładać konta i brać póki jest :D
Dzisiaj mam wiadomość, która dla jednym będzie dobra, dla innych niekoniecznie. Firma bitComposer Games wydała na swoim forum oświadczenie z którego można dowiedzieć się, iż JA2 Reloaded, nie będzie tradycyjną grą rozgrywaną w systemie turowym, a więc nie będzie to klasyczny remake. Po dyskusjach z fanami zdecydowano się na wprowadzenie systemu aktywnej pauzy, znanego z takich produkcji jak Brygada E5, czy też 7.62 High Calibre. Pozwoli to nie tylko zwiększyć dynamikę, otworzyć się na nowych graczy, ale również poprawić AI czy animacje (tzn. tak, aby gracz mógł je podziwiać).

Szczegóły:
JA2 Reloaded będzie miało zmieniony systemem walki - JACenter.pl


Ogólnie rzecz biorąc, sam nie wiem co o tej zmianie myśleć. Niewiele grałem w Brygadę, zaś 7.62 nie ruszałem w ogóle. Pamiętam jednak, że Brygada wymagała od gracza mniej uwagi, a jednak pozwalała na znacznie więcej. Sądzę, że wyjdzie to Jaggedom na dobre. Mam tylko nadzieję, że gra nie będzie pełna bugów tak jak ser dziur :D
Panie i panowanie, mamy nowe screeny z Jagged Alliance 2 Reloaded!
Na ochłodę ostatnich sporów związanych z systemem walki, przedstawiciele firmy bitComposer tworzącej grę opublikowali cztery nowe screeny.
Prezentują one bazę rakietową w mieście Meduna. Można zobaczyć na nich nie tylko nowy wygląd pomieszczenia, ale i same wyrzutnie, stojące na zewnątrz pojazdy, oraz nieco roślinności i fortyfikacje obronne ośrodka przeciwlotniczego.

Szczegóły:

Mamy nowe zdjecia z JA2: Reloaded! - JACenter.pl

Poza tym poinformowano o przewidywanej dacie debiutu gry - według założeń, będzie to IV kwartał przyszłego roku.
Już niebawem pojawi się kilka zupełnie nowych informacji o Jagged Alliance Online oraz Jagged Alliance Reloaded!
Wszystko za sprawą zupełnie nowego wywiadu, który udało nam się przeprowadzić z Elmarem Grunenbergiem, który jest kierownikiem rozwoju zajmującym się prowadzonymi przez bitComposer Games projektami. Znana jest nam data rozpoczęcia beta testów JA Online, oraz to, czy w Reloaded pojawi się tryb multiplayer.

Szczegóły:
Przepytaliśmy bitComposer Games - JACenter.pl


Póki co zapraszam do oglądania nowych wersji screenów które otrzymaliśmy - przedstawiają one wiele detali, których na poprzednich nie było widać, a które podczas gry będą zapewne miłymi "smaczkami" :]
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zapraszam do lektury najnowszego wywiadu, który udało nam się przeprowadzić z Elmarem Grunenbergiem, osobą odpowiedzialną za zarządzanie projektami w bitComposer Games. Omawialiśmy nie tylko Jagged Alliance Reloaded, ale również zapowiedziane w podobnym czasie Jagged Alliance Online mające być połączeniem JA2 z coraz popularniejszymi grami internetowymi:

Szczegóły:
Już jest! Wywiad z autorami JA2 Reloaded! - JACenter.pl

Jest to drugi taki wywiad na świecie, przeprowadzony z nową firmą posiadającą prawa do serii Jagged Alliance. Ten jest wyjątkowy, bo przygotowany specjalnie dla Was, fanów z polski :)
Serwis Jagged Alliance Center ma przyjemność zaprosić wszystkich z Was do udziału w rozpoczętym dzisiaj konkursie! Do wygrania jest niebagatelna nagroda, film The Expendables (Niezniszczalni) na DVD, który tylko czeka na 4 szczęśliwców. Wystarczy poprawnie odpowiedzieć na kilka bardzo prostych pytań, oraz liczyć na szczęście podczas losowania. Spieszcie się, konkurs potrwa tylko kilka dni!



Ponadto chcielibyśmy zaprosić do odwiedzenia Sklepu Jagged Alliance, który został otworzony kilka dni temu w wyniku współpracy serwisów JACenter oraz GOG.com. Możecie w nim nabyć po atrakcyjnych cenach wszystkie gry z serii, a także kilka podobnych i równie znanych tytułów (min. Fallout, Gorky 17). Wszystko to w wyjątkowych zestawach zawierających dodatkowe materiały!

[Obrazek: sklep_normal.png]
Po naporze fanów na międzynarodowym forum producent ugiął się i postanowił przywrócić mgłę wojny tzn. nie będziemy widzieć przeciwników aż do momentu ich faktycznego zauważenia przez naszych podkomendnych:
http://jagged-alliance.pl/news572/back-i...y-powraca/

Poza tym wyjaśniła się sprawa mapy zawartej w grze - producent obiecuje, że sektorów będzie tyle co w JA2, czyli ponad 200.
Tyle sektorów w 3D... hm... nieźle postanowili zaszaleć :)


Mam też ciekawą wiadomość dotyczącą JA2 v1.13 - dzisiaj pojawiła się nowa pełna wersja tego moda (tzn. paczka release). Zmiany względem poprzedniego wydania są ogromne, zresztą numeracja zmieniona z 2085 na 4452 już z sama z siebie nieco sugeruje.
Główne zmiany:
- zniesiony limit najemników - teraz w AIM znajdują się postacie z JA2 oraz z Wildfire
- zintegrowany NAS (możliwość dołączania do broni większej ilości dodatków)
- zintegrowany STOMP (system specjalizacji, cech najemników, takie a'la RPG wręcz)
- zintegrowany NCTH (zaawansowany system obliczania szansy na trafienie przeciwnika)
- oznaczanie wszystkich nieznanych postaci jako "???", zaś cywili czy wrogów po tym kim są / gdzie żyją, np. "Mieszkaniec Omerty", "Kapral" itd.
- multum poprawek poprawiających stabilność

http://jagged-alliance.pl/news573/nowa-w...e-2-v1-13/

Nowa wersja moda jest dostępna w języku polskim, który zawiera również przetłumaczoną większość opisów przedmiotów (a przypominam, że w JA2 v1.13 jest ich od groma!). Instalacja bardzo prosta, całość jest wyposażona w instalator, wystarczy wrzucić na JA2 no i odkrywać tą grę na nowo z zupełnie nowymi możliwościami



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości