Skrypty forum - ogólna dyskusja

CMS  Założony przez  DamYan.

Ale kiedyś miałem problem z php - fusion , bo jak dodałem logo to na str. głównej było je widać , a jak sie weszło w np. Panel amina lub forum, to znikało. Co mogło być przyczyną ??
zapytaj ekspertów z http://www.php-fusion.pl/index.php

tu jest wsparcie dla mybb
Wiadomo od 1410 że phpBB3 jest najkorzystniejszym z darmowych. :-)

Swoją drogą wiele for które są supportem jakiś mniej lub bardziej profesjonalnych skryptów jest stawiane na SMF, to też świadczy o jakiejś tam niezawodności i uznaniu tego skryptu.
Serwery CS REKSIO:))
SMF jest dobre, jedyny minus to wtyczki i błędy za przeproszeniem "z dupy" powodowane przez nie, autorzy wtyczek sami nie wiedzą co zrobić. Po obeznaniu robi się czarną listę wtyczek i www2 i można żyć .
Jeżeli ktoś chce przetestować PBBoard 3.0 to zapraszam do pobrania spolszczonej przezemnie paczki instalacyjnej (forum i acp spolszczone lecz nie do końca choć używać się da)
Do pobrania z mojego dropboxa:

https://dl.dropboxusercontent.com/s/6j6e...uagTw&dl=1
wersja skryptu MyBB: 1611
adres forum: dcrafters.pl
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty):
Czy warto zostać na MyBB czy lepiej korzystać z innego silnika ?
I czy jest coś co pozwoli mi przenieść wszystkie działy, tematy itd z MyBB na np. IPB ?
Cabura napisał 06.01.2014, 14:28:
Przenoszę.
Zależy od twoich potrzeb - czego wymagasz od skryptu forum, jakich funkcji, jaki będzie na nim ruch.

(05.01.2014, 18:23)artur9010 napisał(a): I czy jest coś co pozwoli mi przenieść wszystkie działy, tematy itd z MyBB na np. IPB ?
Istnieją konwertery do większości skryptów (w przypadku płatnych możesz liczyć na wsparcie techniczne autorów).
Czy warto ?
Moim zdaniem nie, MyBB jest darmowym skryptem rozwijanym i aktualizowanym w miarę możliwoście MyBB team'u.
Porównywanie darmowego skryptu z płatnym jest nie na miejscu. To zupełnie dwie inne bajki. Można porównać darmowe skrypty względem siebie lub płatne względem siebie.

By lecieć na przyzwoitym forum IPB - TRZEBA WYDAĆ 1000zł (skrypt + dodatki np. SEO) do tego unikalny styl od 500zł. Gdy chcemy rozbudować forum np. o galerie lub chat należy dodać kolejne kilkadziesiąt dolarów.


w MyBB lecisz za free, ewentualnie zapłacisz grosze (w porównaniu do IPB) jeżeli koniecznie uprzesz się o płatny dodatek.
Uwierz warto. Jest to jeden z najlepszych darmowych skryptów forum. Aktualnie lepszego nie znajdziesz. Przemo spadł już nie jest taki dobry jak kiedyś. MyBB jest nadal rozwijane. Jeśli chodzi o IPB oraz vBulletin to trzeba zapłacić i tak jak u góry kolega - dosyć znaczną kwotę. Od siebie polecam myBB :)
Przemo jest chyba gorsze od czystego phpbb, a po za tym przemo stoi na 2.x a phpbb jest już 3.0 :).
Obecnie jesteśmy w tym głupim czasie kiedy obecne jest już stare ale nowego jeszcze nie ma. Discourse mimo że sprawdzone w produkcji i całkiem stabilne ma makabryczne wymagania sprzętowe i skillowe, Misago i NodeBB to głęboki dev, o MyBB 2 i SMF 3 się tylko gada a phpBB4 zostało ubite na rzecz ratowania archaicznej 3.

FluxBB 2 rozwija się dynamicznie i chodź korzysta z prawdziwego frameworka, to niestety ciągle w dużej mierze php gimb-development w którym pierw trzaska się kod, jak się chce to patrzy się czy działa, poczym leci trzaskać kolejny, nie zastanawiając się specjalnie nad projektem API ani nie zwracając sobie głowy wszystkimi tymi terminami typu SRP... ale będę zdziwiony jeśli będzie lepiej, zwłaszcza że większość dyskusji na w tym temacie na forach MyBB wygląda na zasadzie "Frameworki zamulaja, piszcie bez frameworka, a tak w ogóle to nie mam pojecia jak wyciągnąć dane z MySQL ale wiem też że w doskonałym skryptcie wszystko jest obiektem wiec wszystko ma byc obiektami i nie funkcjami, a i zróbcie szukanie jak google."

(06.01.2014, 15:19)Cabura napisał(a): Porównywanie darmowego skryptu z płatnym jest nie na miejscu. To zupełnie dwie inne bajki. Można porównać darmowe skrypty względem siebie lub płatne względem siebie.

A co powiesz takiej Vanilli, Discourse czy NodeBB które mają kupę kasy od investorów i lecą fulltime opensource? ;)
Warto zostać, spójrz na wielkie fora dyskusyjne, największe forum o zarabianiu w sieci w Polsce stoi na MyBB ;)

Nie będę się rozpisywał, MyBB może mieć problemy z generowaniem ruchu od warunkiem że masz olbrzymi ruch, aczkolwiek jak postawisz sobie forum na ''dobrym'' VPS czy Dedyku, to przy ruchu.....hmm 400 online, 5 tyś unikalnych dziennie i forum 24h aktywne nie będzie większego problemu, forum które znam i jestem na nim aktywnym użytkownikiem jest w porządku mimo posiadania MyBB, żadnych problemów, błędów, zbugowanych postów/wątków/avatarów czy sygnatur.

Warto również na nim zostać ze względu na jego prostote i funkcjonalność.

P.S

phpBB By Przemo ma więcej dziur niz ser szwajcarski, amator z poradnika video trwającego 1 minute włamie się na to forum :)
Vanilla - Nie bawiłem się tym skryptem dobre dwa lata. Nie spodobała mi się, instalacja była prosta, ale forum po instalacji było zbyt ubogie standardowo (nie posiadało np. przycisku do poglądu wiadomości przed wysłaniem, powiadom moderatora czy np. wyślij pw do usera ) wszelkiego rodzaju dodatki małe i duże należało odnaleźć i instalować jako pluginy co było pracowite i czasochłonne - głównie na wzgląd braku polskiego przewodnika po pluginach w postaci jaki plugin do czego...

Jak jest teraz nie wiem. Na tamten czas jedynie polskojęzyczne informacje o skrypcie było można czerpać głównie z prywatnych blogów. Aktualnie być może się mylę ale nadal brak polskiego supportu, google mówi tylko o dawno już nie istniejącym vanilla.boo.pl

NodeBB (Nigdy nie bawiłem się skryptem) świetnie wyświetla się na urządzeniach mobilnych, wcześniej pisałem w dziale ogłoszeń, że szukam 5 osób do stworzenia forum o apkach na platformy ios,android, wp - "rozważałem" użycie NodeBB. Przerażało mnie brak polskiego supportu i jakich "kolwiek" głębszych informacji w języku polskim.

Discourse - tutaj chyba nawet nie ma polskiego tłumaczenia, czy jestem w błędzie ?

Innymi słowy, MyBB na daną chwilę jest wygodniejsze. Instaluje po polsku, mam support, wystarczą z 4 dodatkowe pluginy i mam w pełni funkcjonalnie i rozbudowane forum. Przemawia szybkość konfiguracji, prostota wyszukania odpowiedzi gdy natknę się na zagadkę skryptu i wygoda psychiczna (POLSKI SUPPORT)
BBpress wydaje się fajne ale działa tylko z wordpress bez niego chyba nie. Nie wiem jak się tam instaluje dodatki i style ale wydaje mi się że łatwo, sądząc po wordpress.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości