CMS Skrypty forum - ogólna dyskusja

Założony przez DamYan.

To, że jesteśmy Supportem MyBB wcale nie oznacza, że nie można tutaj dyskutować (byle na poziomie) o innych skryptach. Już nie chodzi o porównania względem MyBB, ale o ogólną rozmowę nt. nowości, ciekawych pluginów, stylów etc.

Jeden z użytkowników napisał o skrypcie Xenforo -> http://xenforo.com/community/

Osobiście bardzo spodobało mi się to, jak to wszystko tam śmiga. Nie przyglądałem się technologii, ale całkiem świeże spojrzenie na skrypt forum, nieźle zoptymalizowane (na pierwszy rzut oka), więc takim projektom życzę dużo wytrwałości i powodzenia!

Może otworzę support nowego skryptu? :ninja:
TaniDedyk.pl
Jeśli chodzi o Xenforo nie podoba mi się na pierwszy rzut oka, może jak głębiej się przyjrzę to bardziej mi się spodoba ;)
Trochę mało funkcji, wygląd taki sobie... i tak zostanę przy MyBB ;)

Ostatnio też została wydana nowa wersja skryptu NovaBoard - http://php.opensourcecms.com/scripts/details.php?scriptid=251&name=NovaBoard

Niby do MyBB podobne, ale jednak to nie jest to :P
W Xenforo spodobało mi się to, że opisy działów wyświetlają się po najechaniu na nazwę działu. Wygląd nawet przyjemny dla oka.

NovaBoard ma dziwny system wgrywania wtyczek, którego nie czaję do dziś i dałem sobie spokój. Ma kilka dupereli, które przydałoby się MyBB, aczkolwiek NovaBoard moim zdaniem nie ma dorównuje z MyBB.

@DamYan:
Tobie się chyba nudzi, że chcesz zakładać kolejny support xD
No trochę efektów jq tam dodał nawet więcej niż trochę :)
ogólnie forum prezentuje się nieźle zobaczymy co dalej nam pokaże.
Na plus na pewno: rss, obsługa gravatara w standardzie, ciekawy wygląd profilu(zdaje się że w fancy boxie...) i jednocześnie normalny, seo adresy...
Jedyne co mi się nie podoba to jquery. Po prostu go nie trawie. :P
Zdecydowanie duży plus za seo, komentarze w profilu, opisy działów po najechaniu przez co forum zajmuje mniej miejsca. Ogólnie bardzo przyjemna standardowa skórka, gdy pierwszy raz zobaczyłem, bardzo przypominała mi woltlab'ową. Doczytał już ktoś ile to będzie kosztować czy jeszcze nie podali?

(06.08.2010, 16:00)DamYan napisał(a): Może otworzę support nowego skryptu? :ninja:

Jeśli tak to trzeba się pośpieszyć z domeną, inny support zaklepał już jak widzę najlepszą, PeeLkę ;p
Jak dla mnie the better is...

Płatne: IPB, od wersji 3.2 - autorzy tworzący mod SEO poszły z torbami bo jak stwierdzili, nie ma już co w nim ulepszać

Darmowe: phpBB3.

O pierwszym mówić nie będę, bo płatny to mam ich gdzieś :) O drugim powiem tyle, że sam od dłuższego czasu używam i po prostu wielu rzeczy nauczyłem się badając efekty prac zespołu phpBB. Wydajność jest zaskakująca, nawet przy użyciu całego premoda SEO. Możliwości integracji? Zapraszam na JACenter, tam można się przekonać jak pięknie integruje się portal z phpBB3. Bezpieczeństwo? Znacznie poprawiono dużo mechanizmów od phpBB2 jak i formę zapisu skrótów haseł.
A zresztą, o phpBB3 to mógłbym gadać i gadać i gadać, głównie w superlatywach :)
Wady? Na pewno nieczytelny dla początkujących panel admina, zaś poziom skomplikowania i możliwości modułu uprawnień są dla wielu zaporą nie do przeskoczenia. Poza tym nie da się instalować modów tak wygodne jak w MyBB, choć coraz więcej z nich ma automatyczne instalatory i modyfikatory (ja mam premoda, więc i tak nie mogę tego użyć).
(07.08.2010, 15:56)lukasamd napisał(a): autorzy tworzący mod SEO poszły z torbami bo jak stwierdzili, nie ma już co w nim ulepszać
Tak to tłumaczą, a i tak seo w IPB jest na miernym poziomie, niby one click i masz auto meta description... które mają 10 znaków... Adresy... za mało możliwości ustawień, nic ponad to co oferuje darmowa minerva...

Zresztą jak byś zobaczył kod IPB to byś się załamał. :)
Cytat:Zresztą jak byś zobaczył kod IPB to byś się załamał.

Jak widzę adresy bez seo, to wygląda to nad wyraz ładnie, widać już po tym że chyba jest konkretne MVC.
Coś mi się wydaję, żę ten XenForo to będzie coś lepszego, można wyczytać na innych forach, że twórcy vB zajmuję się tym skryptem, tylko czy będzie płatny jak vB?
No ładnie ładnie ... zagraniczne cuda ,a o polskich skryptach nikt ani nie wspomni ... ładnie się doczekałem ...

Chciałbym tutaj poruszyć temat skryptu Callisto czy uniBoard. Ten drugi ma być prawdziwym kombajnem 2x potężniejszym od IPB i pisze go jedna osoba!!! Z resztą Callisto też pisała jedna osoba ...

@edit: no ale mniejsze z tym - zawsze tak było jest i będzie (mam na myśli to ,że polska rasa myśli ,że zagraniczne to 200 lub 1000 jak nie milion razy lepsze ...)
(07.08.2010, 18:03)Tidus napisał(a): [...]
Chciałbym tutaj poruszyć temat skryptu Callisto czy uniBoard. Ten drugi ma być prawdziwym kombajnem 2x potężniejszym od IPB i pisze go jedna osoba!!! Z resztą Callisto też pisała jedna osoba
[...]

Oj, nie wiem. Czytałem temat nt. skryptu, w którym autor zastanawiał się czy to ma być kombajn, czy prosty i dobry skrypt bez zbędnych dupereli. Oczywiście pytał o zdanie użytkowników(ankieta).

O! Mam, tutaj: http://unisolutions.pl/index.php?act=topic&topic=709
No widzę właśnie - źle się dzieje... Chyba wyjdzie z tego drugie Callisto... no ale może Rafał po dwóch porażkach z rzędu nauczy się ,że aby się przebić muszą być: funkcjonalność, szybkość, bezpieczeństwo.

Oczywiście max funkcjonalności... ale zobaczymy - ja jestem dobrej myśli ,że Rafał nie zbłądzi i stworzy skrypt z którego cały Polski naród będzie dumny...

@edit:
BTW poza tym ta ankieta jest z zeszłorocznych wakacji i mam wielką nadzieje ,iż Rafał o nie zapomniał :D
(07.08.2010, 22:33)Tidus napisał(a): Oczywiście max funkcjonalności... ale zobaczymy - ja jestem dobrej myśli ,że Rafał nie zbłądzi i stworzy skrypt z którego cały Polski naród będzie dumny...
Sory ale nie mogę. :D

I stada punków w podziemiach "Uwolnić callisto, nasza narodówka".

Nie przeżywaj tak, bo i tak większość osób oleje to uniboard nawet ze względu na brak dobrego supportu.
(08.08.2010, 09:13)wujas napisał(a): Nie przeżywaj tak, bo i tak większość osób oleje to uniboard nawet ze względu na brak dobrego supportu.

To się akurat okaże. Z resztą jak uniBoard będzie bezawaryjny i zawier wszystko o czym można pomyśleć to po co support? No właśnie po nic.


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości