Wszystkim grającym i tym nie grającym kiedyś w Warcraft bądź World of Wacraft bardzo polecam poniższe książki.Nawet jak nie wiesz, co to są Nocne Elfy, Płonący Legion to po przeczytaniu tych książek na pewno się dowiesz :)
Opis I i II części przygotowałem sam.Pierwsza część tej epickiej trylogii opowiada o trzech zagubionych w czasie bohaterach. Krasusie - smoczym magu, który z niewiadomych okoliczności traci całą swoją wiedzę na temat pradawnego konfliktu, Rohinie - ludzkim czarodzieju, który musi wybierać pomiędzy rodziną a nową kuszącą potężną mocą magiczną oraz o Broxingarze - Zaprawionemu w bojach orku, który pragnie zginąć na polu chwały. Dla bohaterów jedynym zagrożeniem nie jest to, że trafili w przeszłość dokładnie w momencie wrogiego nastawienia nocnych elfów do innych ras, lecz to, że trafili tam w czasach gdy Płonący Legion zaatakował po raz pierwszy. Bowiem królowa Azhara, Lord Xavius i szlachetnie urodzeni pragną nowego porządku dla świata. Niewiedzą jednak, że nagrodą dla nich będzie całkowite unicestwienie.


Płonący Legion atakuje.
Co prawda portal otwarty przez szlachetnie urodzonych został zniszczony przez dzielnego druida Malfuriona, lecz to nie powstrzymało Płonącego Legionu, bowiem Eraderscy Warlockowie, którzy wydostali się z piekieł otwarli ich więcej a do boju przybył także Monooroth słucha Sargerasa (Mrocznego Tytana i Pana Płonącego Legionu). Do boju wkracza także potęzny Archimod, który jest prawą rekom Sargerasa. Aspekty wykuwają potężną broń zwaną Dusza Demona, potrafi ona bowiem na zawsze wygnać Płonący Legion ze świata Azeroth. Jednak za jego użycie przyjdzie bohaterom zapłacić wysoką cenę...
Królowa Azhara i jej szlachetnie urodzeni nie zawahają się przed niczym, żeby zjednoczyć się ze swoim Panem.


Bohaterskie elfy są zdruzgotane po śmierci ukochanego generała. Czarny smok, Neltharion, zawładnął Duszą Demona i rozpędził potężne smoki na cztery wiatry. Przywódca demonów Archimond i jego Płonący Legion są już bliscy zwycięstwa nad Kalimdorem. Kontynent i jego mieszkańcy uginają się przed ich nieposkromioną nikczemnością, a tymczasem z głębin Studni Wieczności wyłania się jeszcze bardziej niepojęta groza... W ostatniej, apokaliptycznej części tej epickiej trylogii smoczy mag Krasus i młody druid Malfurion muszą zaryzykować wszystko, aby ocalić Azeroth przed unicestwieniem. Skrzykując krasnoludy, taurenów i furbolgów, bohaterowie chcą stworzyć przymierze, które oprze się potędze Płonącego Legionu. Jeśli bowiem Dusza Demona wpadnie w ręce Legionu, nie będzie już nadziei dla świata. Nadeszła godzina... w której przeszłość zderzy się z przyszłością!