Zmiany na nk.pl

Założony przez DarK15.

Witam.
Pewnie zauważyliście (już jakiś czas temu) zmiany na dawnym portalu nasza-klasa.pl...
NK wprowadzili m.in:
  • Gry. Każdy może wybrać jakąś grę dla siebie i pobijać wyniki znajomych. Na razie usługa jest darmowa, ale jak informuje NK.pl z czasem ma być płatna.
  • Zmiana adresu. Właśnie z dawnej naszej-klasy, która służyła do znajdowania ludzi po latach portal przerodził się w nk.pl, które nie służy już w tym stopniu jak kiedyś - do szukania znajomych.
  • Administratorzy zmienili regulamin. Wszystko ładnie, pięknie, ale jest jedno ALE. nk.pl wymusza akceptację nowego regulaminu - jeśli nie zaakceptujesz jakiegokolwiek jego postanowienia - usuwają Ci konto po 30 dniach od momentu przeglądnięcia nowych zasad i odrzuceniu ich. Dla mnie jest to nie w porządku...
  • NK.pl zapowiedzieli, że nie mają planów na rozwijanie już czegoś jak klasy, szkoły itp. po prostu już nie chcą, żeby to był ten portal jak dawniej.
  • Wiem, że to już dosyć dawno, lecz śledzik.pl... nieudany kompletnie. Mało kto akceptuje właśnie ten gadget na nk.pl. Skoro administratorzy tegoż portalu nie pozwalają go wyłączyć (a wiedzą ile użytkowników nie chce używać tego dodatku), to dlaczego tworzą nowe regulaminy i kasują po tym konta? Skoro ktoś zaakceptował stary regulamin i go przestrzegał to trochę dziwne... Ogólnie widać, że nk.pl nie stara się o użytkowników, wie po prostu że ich będzie dużo... no właśnie, ale czy będzie?

Zapraszam do dyskusji na ten temat. Jak wam się podobają zmiany na nk.pl?
TaniDedyk.pl
Wielu ludzi odchodzi z nk na facebooka. Dlatego twórcy nk próbują się do niego upodobnić...
Żadna sprawa nie jest przegrana dopóki choć jeden szaleniec o nią walczy. Tylko wariaci są coś warci.
Nasza-klasa zmieniła tak regulamin ,że po przeczytaniu miałem zamiar odejść !
Akceptując regulamin pozwalasz właścicielom nk na wykorzystywanie twoich danych w dowolny sposób.
(tak to jakoś było)
Ja na nk wchodzę raz na miesiąc sprawdzić pocztę pooglądać zdjęcia znajomych popisać itp.
Za kilka lat znów będzie jakiś nowy serwis na który po przechodzą użytkownicy grono.net>nk.pl>nowy serwis :P
grono, nk ... takich serwisów jest w polszy więcej ;) choćby i fotka
mniejszych lub większych, ale skoro globalny serwis się dla nas otworzył ... kiepsko widzę szanse nk i jej podobnych na "przetrwanie", mały ruch - małe zyski
nk faktycznie ma gry ( wczoraj zauważyłem, dawno nie zaglądałem, choć w mejlach piszą mi, że nie było mnie 2 dni ;P muszę usunąć subskrypcję ), okazuje się, że pomysł nie tylko skopiowany z FB ale i są to, przynajmniej częściowo, te same gry ;P ... cóż, nie skorzystam z tej opcji ;) jak już ochota najdzie, to pograć można gdzie indziej, w coś innego, lepszego ? ;)
Ja wyrzuciłem stamtąd wszystkie prywatne zdjęcia i używam konta do prezentacji moich prac graficznych.

Osobiście i tak wolę facebooka, bo jak dla mnie jest lepiej wykonany i nie okradają cię na każdym kroku.
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
(22.07.2010, 09:53)Nidrax napisał(a): nie okradają cię na każdym kroku.
naprawdę ?
w takim razie nie widzę powodu by pisać, że nk.pl kogoś z czegokolwiek okrada :p
Może za ostre słowa słowa wybrałeś do określenia tego, ale fakt - nk.pl pobiera opłatę za około 80% swoich funkcji.
Prezenty, Ostatnie wizyty, galerie (zwiększenie limitu), niedługo mają być gry, €urogąbki, minki (:D), itp.
Oto jak sie prezentuje zmiana regulaminu Nk.pl:

Obecnie jest to już nk.pl, a zmiana domeny powiązana została z uaktualnieniem regulaminu. I to całkiem ciekawym, bo po jego zaakceptowaniu zgadzamy się np. na dowone dysponowanie naszymi danymi i zdjęciami przez spółkę ,,Nasza Klasa Sp.z.o.o.", w tym w celach reklamowych. I to w zasadzie gdzie tylko będzie ona chciała, z przekazywaniem innym firmom włącznie. Ale zanim się jednak przeniesie na Facebooka sprawdźcie, na co zgadzacie się tam.

Źródło: CDA

Co wy na to?
Gadanie gadanie. Wszystko sprowadza się do wykorzystania waszej paszczy na reklamach wyświetlanych tylko Wam(czyt. np. w reklamie widzimy nasz ryj na kubku).
Mi to nie przeszkadza, do innych celów nie użyją danych bo się boją.
Zdziwiłbys się. Akceptowałeś regulamin przecież. Nawet jak go nie czytałeś.
@ MAT3USH - wiele ludzi skasowało swoje zdjęcia (o ile przeczytali regulamin), bo każdy w jakimś stopniu dba o swoją prywatność.
Jeśli o Facebooka chodzi, nie mam tam konta, nie zagłębiam się na razie bardziej w ten serwis.
NK (wtedy jeszcze nasza-klasa) była super w 2007 roku, kiedy to założyłem konto.
Potem te dodatki były coraz bardziej męczące.
Zresztą z tego co wiem to na fb nie ma takiego czegoś... jest on dla całego świata, a nk.pl tylko w zasadzie dla polaków, bo kto więcej korzysta z tego portalu?
Buźki - ok, ale płacić za nie? raczej nikt im tego nie kupi...
Wygląda to mniej więcej tak. Że dawniej była nasza-klasa.pl, teraz jest nk, a co do ku*** nędzy oznacza to całe NK?. Do tego jeszcze to "miejsce spotkań", czekaj, czekaj skądś to kojarzę. Czy to nie czasem Motto Wrocławia? Taaaaak, właśnie taaaaak, hmm... ciekawe bardzo. Je****ny plagiat i nic więcej! Oni z tego chcą zrobić Wortal. Wortal pytacie? Co to takiego? To takie coś gdzie jest tam wszystko? Popatrzcie na to:

Nk.
Masz tam prywatne wiadomości, nie potrzebujesz poczty.
Od razu masz znajomych, potrzebujesz coś piszesz i masz pewność że przeczytała to osoba ta wiadomość.
Gry? Nudzi ci się i sobie pykasz w Kopie Ice Tower'a.
Prezenty? Oj moja mam ma dzisiaj urodziny, na pewno ucieszy się jak dostanie ode mnie prezent "super Mama"


Nie chce mi się tego wymieniać co jeszcze jest tam takiego. Ja osobiście nie korzystam z NK, a jeszcze bardziej dobiła mnie ta zmiana regulaminu. Nie zaakceptowałem. To wyskoczyło że jak nie zaakceptuje to mi konto skasują za 30 dni. A co oni mi k***a będą grozili że mi konto skasują? jeżeli tak to będą musieli wykasować połowę użytkowników bo się nie zgodzili na te warunki. Przeniosłem się na FaceBook'a i mam wyrąbane na "NK".

Pozdr0!
DamYan napisał 29.07.2010, 06:16:
Przeklinanie na forach i w internecie - Post #43606 - taki sam ładunek emocjonalny można wyrazić inaczej niż przez przekleństwa. Soft-warn, następnym razem pójdzie prawdziwy.
Zakaz umieszczania linków zewnętrznych w sygnaturce \\Szogi1910
Dla mnie to jest po prostu "epic fail". Totalna porażka. Grupa młodych, ambitnych zapewne ludzi, stworzyła fajny portal "nasza-klasa", dla ludzi, którzy chcą odnaleźć znajomych z dawnych lat szkolnych i nawiązać z nimi kontakt. Idea piękna. Było prosto, fajnie, przyjemnie. Było... Nie wiem jak można tak totalnie spierniczyć tak dobry z początku pomysł, który odniósł taki sukces. Nie wiem, czy woda sodowa uderzyła do główek, czy co? Później kolejne modyfikacje, niepotrzebne dodatki, oceny zdjęć, gry... Pytam się po co. Gdzie stara i dobra Nasza-Klasa? Najgorsze jest to, że uwagi użytkowników nic nie dają. Przeważnie odpowiedź na zarzuty dlaczego w tą stronę, dlaczego to psują jest prosta. "Jak się nie podoba to wy...pad" - tylko grzeczniej.

Ja swoje konto usunąłem jakiś czas temu. Jak te wszystkie dodatki zaczęły stopniowo "zamazywać" pierwotną ideę i cel istnienia tego kiedyś ciekawego portalu. Teraz jak już zmienili nazwę na "NK - miejsce spotkań"... no nie, kolejny badziewie w czeluściach internetu. Nie wiem może za stary jestem na takie zabawki :P
(24.07.2010, 01:25)DarK15 napisał(a): @ MAT3USH - wiele ludzi skasowało swoje zdjęcia (o ile przeczytali regulamin), bo każdy w jakimś stopniu dba o swoją prywatność.
To, że skasowali zdjęcia (po akceptacji regulaminu) nie ma większego znaczenia, nadal pozostają w ich bazie do ich użytku.
(24.07.2010, 01:25)DarK15 napisał(a): Jeśli o Facebooka chodzi, nie mam tam konta, nie zagłębiam się na razie bardziej w ten serwis.
Facebok zaś dużo nie lepszy od NK w wykorzystywaniu danych itp. Dość irytująca jak dla mnie w NK była niemożliwość usunięcia konta do czasu aż nie zaakceptuje się regulaminu (śmiech na sali). Co prawda kasowano konta które 30 dni od pojawienia się nowego regulaminu nie zaakceptowały go (aczkolwiek właśnie nie zawsze). A to, że poszli w takie gadżety i inne bajery to czeka chyba każdy portal społecznościowi prędzej czy później, zarabiają na duperelach przez ludzi młodych. Niestety idą za większą gotówką wykorzystując dotychczasową swoją popularność i przyzwyczajenie ludzi do danego serwisu. Może to zły przykład ale nakreślenie ma idealne - fotka.pl - niegdyś fajny portalik bez dupereli a teraz, raj pokemonów, tapetek, ikonek i Bóg wie czego jeszcze, też poszli za gotówką wykorzystując popularność.
# Among the blind one - eyed man is a king.
Przeżywacie jak mrówka okres. :)

Na miejscu NK zrobili byście to samo. Mamy głupią młodzież, która to już nawet nie mówi że idzie posiedzieć przed komputerem. Jest
  • ide na gje gje
  • ide na enka
  • ide na fotke
  • ty jolka wczoraj do 5 w nocy siedziałam na gg
przykłady z życia wzięte
Takie bezmózgi pójdą na gejsbuka, bo mają gadzeciki, statusiki, mogą ze swoimi przyjaciółeczkami robić gruby fanów tuskaffek itp.

To normalne że gdyby NK zostało takie jakie było, wszystkie te dzieci(a będzie tego z 60 % userów) poszły by na grono, gejsbuka, fotke czy inne. To wszystko to jest marketing i usiłowanie zatrzymania przy sobie jak największej rzeszy userów.
Zmiany regulaminów itp...
Ta cała afera z wykorzystaniem czyjegoś zdjęcia polegała na pobraniu twojego zdjęcia głównego i wyświetlenia go TYLKO TOBIE. Była to bodaj umowa między NK i jakąś firmą produkującą kubki z własnym nadrukiem, można było 1 klikiem zrobić sobie kubek z naszym zdjęciem.

A że jakiś pajac wpadł na pomysł żeby zrobić na tym kasę... Ja jakoś nie czułem się urażony jak mi migała reklama z moją niecną facjatą, zawsze to kogoś przystojnego się zobaczy.

Nikt wam nie każe korzystać z NK, możecie nawet zrobić własne portale społecznościowe. Tylko... Pamiętajcie o tym co tu pisaliście jak będziecie tworzyć regulamin, żeby Wam przypadkiem jakiś user psikusa nie zrobił.:)


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości