Wasze propozycje/uwagi odnośnie mybboard.pl

Założony przez  DamYan.

Aby nie było grochu z kapustą - postanowiłem stworzyć wątek, gdzie każdy z Was, jeśli poczuje potrzebę - napisze, co można dodać/zmienić na naszym forum.
Oczywiście w miarę możliwości czy potrzeb i wg subiektywnej oceny ekipy forum - zmiany będą wdrażane lub odrzucane (czego nie powinniście nam mieć za złe ;) - nie każdy pomysł jest godzien uwagi).

Zapraszam do dyskusji :)
jak pisałem wcześniej to proponuje dodanie emotek, niby nie zastępują tekstu ale przydatne :D

i przydało by się troszeczke popracować nad pozycją forum w google, na razie po wpisaniu mybb jest 6 miejsce, jest dobrze ale mogło by być lepiej hehe
ale zauważ, ze i tak jest dobrze - od ile mamy domene?
pagenoare napisał(a):ale zauważ, ze i tak jest dobrze - od ile mamy domene?

Zgadzam się z pna - domena jest w naszych rękach niecały miesiąc, a JUŻ jesteśmy na 6. miejscu, więc raczej to jest sukces.
Zawsze może być lepiej i wydaje mi się, że coraz bardziej jest, ale na to trzeba czasu i pracy - nie tylko administracji i moderatorów ;)
wiem że nie jest źle tylko pisze że trzeba by troche nad tym popracować. myśle że jakoś wspólnie poprawimy pozycję mybboard.pl

EDIT:
znalazłem bład a mianowicie w kalendarzu jest podane że np dzisiaj (6 paź) jest niedziela, a powinna być sobota

u mnie na forum go wyeliminowałem a widać wy zapomnieliście :P

EDIT2: dało by się dodać jakiś nowy styl na forum, bo ten jest słaby oraz "nawigacje" dać na dole forum, jak czytam długi wątek to muszę do góry czas przewijać :P

A i jeszcze jedno ocena postów jest niepotrzebna moim zdaniem

a i mam jeszcze jedno: w związku z "przypływem" userów zdjąć normalnym użytkownikom (takim jak ja niestety hehe) możliwość dawania punktów reputacji, punkty reputacji powinni moim zdaniem dawać tylko admini,moderatorzy i inne "wyższe" grupy. Wiem z doświadczenia że na forach możliwość dawani punktów się nie sprawdziło, osoby dostawały minusy za nic. Więc jeżeli nie chcecie mieć w przyszłości problemów z rozstrzyganiem takich rzeczy to radze zmienić.
Odnośnie punktów reputacji, to się zgodzę. Choć jak dla mnie to zbędne. Koziołek na PC Format przerobił to na system ostrzeżeń.

Sprawa wyglądu jak dla mnie nie ma większego znaczena, ten styl wystarcza, jest lekki, prosty i przyjemny dla oka.

Skoro powstał temat propozycji/błędów, to proponuje rozwiązanie do dodania, równierz zastosowane na PC Format, a mianowicie: indytyfikacje systemu i przeglądarki. Wydaje się to zbędne, a czasem jest przydatne (moim zdaniem).
Tak to wygląda:
[Obrazek: 176b99613195f589m.jpg]

Jesli chodzi o emoty, to faktycznie MyBB są brzydkie i nieczytelne w odczytaniu ich prezentowanych "emocji". Zapropnować mogę znany zestaw ikon, z Invision Board -IPB.
[Obrazek: 454aa49304dc971dm.jpg]
Oczywiście przedstawione wyżej emoty, to nie cały zestaw.
# Among the blind one - eyed man is a king.
matc napisał(a):Jesli chodzi o emoty, to faktycznie MyBB są brzydkie i nieczytelne w odczytaniu ich prezentowanych "emocji". Zapropnować mogę znany zestaw ikon, z Invision Board -IPB.
Zgadzam się, że są brzydkie, i zgadzam się, że te z IPB są wzorowo ładne, ale ich używanie chyba nie jest całkiem legalne - w końcu IPB jest płatne. ;)

Jeśli chodzi o ikonki przeglądarki / systemu, to gdyby admini zdecydowali się na ich wgranie, to przypominam o swoim pluginie.
bryn napisał(a):
matc napisał(a):Jesli chodzi o emoty, to faktycznie MyBB są brzydkie i nieczytelne w odczytaniu ich prezentowanych "emocji". Zapropnować mogę znany zestaw ikon, z Invision Board -IPB.
Zgadzam się, że są brzydkie, i zgadzam się, że te z IPB są wzorowo ładne, ale ich używanie chyba nie jest całkiem legalne - w końcu IPB jest płatne. ;)
jak byście niepamiętali to tutaj dałem zbiór różnych emotek znalezionych w sieci
bryn napisał(a):Zgadzam się, że są brzydkie, i zgadzam się, że te z IPB są wzorowo ładne, ale ich używanie chyba nie jest całkiem legalne - w końcu IPB jest płatne. ;)
Z tego co się orientuje, to są ogólno dostępne w sieci. Na ich podstawie są tworzone nowe emoty do komunikatorów, np. do Tlen.pl, AQQ:
[Obrazek: 69bd838c96890246m.jpg]

Garść linków z tymi emotami:
http://www.msgweb.nl/en/MSN_Images/Emoticon_packs/ - zestaw 7.
http://gfx.invisionize.com/db/index.php/f/5821
http://www.emoticons.free.fr/
http://www.smileyarena.com/ - zestaw Eating.
# Among the blind one - eyed man is a king.
~Luk@s~ napisał(a):/./
EDIT:
znalazłem bład a mianowicie w kalendarzu jest podane że np dzisiaj (6 paź) jest niedziela, a powinna być sobota

Błąd zgłoszony do bryna tutaj: https://webboard.pl/showthread.php?tid=3...565#pid565
W nabliższym czasie wersja polonizacji MyBB zostanie zainstalowana w najnowszej wersji (w której błąd już nie figuruje).

~Luk@s~ napisał(a):EDIT2: dało by się dodać jakiś nowy styl na forum, bo ten jest słaby oraz "nawigacje" dać na dole forum, jak czytam długi wątek to muszę do góry czas przewijać :P

Nawigacja - zostanie dodana.
Nowy styl - na razie nie (ze względu na ewentualne poprawki i modyfikacje, które niestety trzeba nieraz ręcznie wprowadzać do wszystkich stylów).
Jeśli znajdziemy grafika - będzie za to nowe logo :)

~Luk@s~ napisał(a):A i jeszcze jedno ocena postów jest niepotrzebna moim zdaniem

Moim zdaniem jest. Nieraz właśnie jest wyróżnieniem autora za wkład jaki włożył w pisanie wątku oraz określenie jego przydatności. Gwiazdki działają przyciągająco :)

~Luk@s~ napisał(a):a i mam jeszcze jedno: w związku z "przypływem" userów zdjąć normalnym użytkownikom (takim jak ja niestety hehe) możliwość dawania punktów reputacji, punkty reputacji powinni moim zdaniem dawać tylko admini,moderatorzy i inne "wyższe" grupy././

To niepotrzebny dodatek, jednakże miły i sympatyczny sposób wyrażania swojej opinii względem danej osoby. Przerabianie na system ostrzeżeń nie ma sensu, tym bardziej, że osoby napiętnowane ujemnymi punktami mogą czuć się w jakiś sposób obarczone. To nie wojsko - to forum dla ludzi :) Zasady muszą być, ale z obostrzeniami i rystrykacjami nie ma co przesadzać.

Co do plugina User Agent - zostanie zainstalowany :)
Witam.
Chciałem się zapytać, co ze sprawą emotek do waszego forum? Jak pisałem, emoty są dostępne dla wszytkich i raczej nie chronione żadnymi karami. Druga sprawa to propozycja dodania do waszego forum - favicony. Ułatwi to znacznie odnajdywanie linku w szeregu innych zakładek.
# Among the blind one - eyed man is a king.
matc napisał(a):Chciałem się zapytać, co ze sprawą emotek do waszego forum? /.../ Druga sprawa to propozycja dodania do waszego forum - favicony.

Sprawy związane z grafiką to rzecz drugorzędna, ale wkrótce i te "braki" zostaną uzupełnione - cierpliwości. Na razie skupiamy się bardziej na merytorycznej częsci Supportu.
Mam małą propozycję co do Supportu, a mianowicie przy każdym forum są wyświetlani moderatorzy w tym przypadku są to poszczególne osoby, nie łatwiej by było zrobić/załatwić mod dzięki któremu jako moderatora działy można zrobić daną grupę? Schludniej by to wyglądało i mniej miejsca zajmowało.
Shunkiano napisał(a):/.../ nie łatwiej by było zrobić/załatwić mod dzięki któremu jako moderatora działy można zrobić daną grupę? Schludniej by to wyglądało i mniej miejsca zajmowało.

Jasne, że lepiej by to wyglądało, ale na razie nie jest możliwe.
1. nie ma takiego moda (lub o nim nie wiem)
2. pewnie wersja 1.4 MyBB będzie już miała taką opcję, więc może wytrzymamy do tego czasu ;)
mam taką propozycję żeby osoby które podają duże partie kodu wrzucały ten kod na wklej.org albo jako załącznik. Można by w działach dać taką informację



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości