Rożnica "MyBB vs phpBB by Przemo"

Założony przez alphaverb.

Ogólnie Przemo strasznie obciąża bazę i ma wgrane domyślnie dużo, czasami nieprzydatnych modyfikacji. O wiele lepsze od niego jest phpBB3. Łatwe i szybkie w obsłudze, idealne dla początkujących.

A MyBB to inna para kaloszy. Dla mnie jest ono nieco bardziej rozbudowane i lepiej leży pod względem stylistycznym (mimo, że przez długi okres czasu używałem tylko phpBB3). A może mówię tak tylko dlatego, że phpBB mi się już przejadło... ._.
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
Podziękowali: Łukasz Tkacz
TaniDedyk.pl
Na Phpbb by przemo jest więcej stylów a jak dla mnie mybb jest proste w obsłudze łatwiej się wgrywa modyfikacje szablony itd
Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że MyBB jest o wiele bardziej przyjaźniejsze względem użytkownika niż phpBB. MyBB używam pierwszy raz, phpBB używałem 4 razy i już po takim przyzwyczajeniu do phpBB znalazłem ten złote oprogramowanie forum. Wybieraj MyBB jeżeli masz okazję :)
W chwili obecnej stawianie nowego forum na phpBB by Przemo to już naprawdę złe rozwiązanie.
Nie jest on już w zasadzie rozwijany.
Dolacze sie do dyskusji...
Phpbb jest dobre dla wytrwalych i cierpliwych,sama instalacja dodatkow bez nerwosola lub relanium to drgawki hehe.
Na temat by przemo sie nie wypowiem,bo sama mysl o tym kombajnie bez dna przyprawia jie tylko mni,ale i histingodawcow o palpitacje serca.
Uwazam 2 skrypty for Mybb i SMF
Dlaczego?bo dzis nie ma czasu na zbedne instalacje po porzez grzebanie w kodach..tym bardziej np z tabletu w komunikacji miejskiej hehe
Jeśli sądzisz,ze czegoś nie ma,nie oznacza to,że tego nie można zobaczyć!
Pomoglem lajknij repa POMOGL :)
no fakt, phpbb przema leży i kwiczy już od jakiegoś czasu, to widać po tym arcyaktywnym ichniejszym forum
No niestety żadnemu nowemu foru nie polecałbym instalować phpbb by przemo. MyBB ma wydawane ciągłe aktualizację co jednak pomoga troszkę utrzymać jakiś poziom bezpieczeństwa.
Pierwsze co wziąłem to Przema, było to takie proste i banalne forum, że nawet dziecko by się włamało. Po jakimś czasie się przeniosłem na MyBB i tu była ogromna różnica.
CoJestXdd napisał(a):Przema, było to takie proste i banalne forum, że nawet dziecko by się włamało
Jeżeli nie stosujesz się do podstawowych zasad bezpieczeństwa w sieci to nie dziw się, że miałeś(?) "włamy" na forum.
Dokładnie, równie dobrze nieroztropny admin może doprowadzić do włamania na MyBB.
A słabym punktem przemo jest pod tym względem hashowanie haseł - md5 bez niczego, a to obecnie już za mało.
Jeśli ktoś stosuje loginy i hasla typu admin admin lub root root itp. to włamanie na takie forum nie jest żadnym wyczynem :) Pomijam to niestety, bo chyba nikt aż tak głupi nie jest. Metodą słownikową natomiast można też złamać i trudniejsze hasła. Złamanie hasła dla rozgarniętego admina to nie jest jednak największy problem (prawda że robicie sukcesywne zrzuty zarówno plików jak i baz danych? :) )

Dużo większym problemem są instalowane bez naszej wiedzy skrypty z wykorzystaniem istniejących dziur, a które dość ciężko namierzyć często. Kolejna sprawa to ataki spambotów, gdzie jedne chcą wyciągnąć maile, a inne wsadzić linka do strony. To może zarżnąć serwer czasem dość szybko :) Co ma tu do rzeczy sam skrypt? ano nikt nie robi tego ręcznie i wszystko zależy co taki skrypt daje spamerowi, aby opłacało się pisać boty pod niego :) Na tym polu jednak zarówno przemo jak i MyBB wypada podobnie.

Dla mnie jednak PHPbb, a tym bardziej by Przemo jest dość toporny i jeśli miałbym do czegokolwiek porównywać MyBB (1.8.x oczywiście) i rozważać wdrożenie danego skryptu, to do płatnego forum IPB. Ja wybrałem MyBB ze względu na coś czego nie ma IPB, a o czym pisałem w innym wątku :)
(15.03.2016, 13:28)gielo napisał(a): Metodą słownikową natomiast można też złamać i trudniejsze hasła.

Ciekawostka: dobrze przechowywane hasło to hasło kosztowne do sprawdzenia. Pamiętam jak ludzie płakali że logowanie do phpBB3 tak bardzo powolne nie rozumiejąc że to była siła algorytmu, nie jego słabość.

(15.03.2016, 13:28)gielo napisał(a): aby opłacało się pisać boty pod niego

Dziś boty piszą maluczcy albo ludzie kompletnie nie ogarnięci w teorii - Janusze myślący że SEO oznacza blasty z XRumera. Grający długą piłkę rozwijają crawlery oparte o sieci neuronowe łażące po internetach, uczące się wzorów, potrafiące zbudować słownik terminów używanych na forum i używając prawdopodobieństwa zgadnąć szybko odpowiedź dla Q&A (a ludzie myślą że pytanie o anioła na forum o Diablo jest solidne ;))

Automaty celują też w znane podatności w samym języku i usługach, więc mam nadzieję że wasz ISP aktualizuje na bieżąco Apacza, PHP, redisa, memcached i popularne rozszerzenia ;)
Podziękowali: MaciejB
Mybb ma jezzcze jeden plus (tak z własnego doświadczenia) - aktualizacje
W phpbb3 trzeba kopiować plik config.php gdzieś i potem go znowu wkleić. W mybb nie trzeba specjalnie uważać na pliki(zamienianie) :)


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości