[S] Jak przenieść forum z phpbb3 do mybb

Założony przez _edek_.

Witam.

Chciałbym przenieść swoje forum z phpbb3 do mybb ale nie wiem jak to zrobić. Pobrałem program migrator i co dalej - w wiki znalazłem "niby" poradnik ale jak tam klikam to jakoś nic mi się nie wyświetla. Na phpbb3 mam zainstalowane około 25 modów i chciałbym to jakoś porządnie przenieść.
TaniDedyk.pl
Chyba trzeba odinstalować mody, wrzucić migrator na serwer i postępować zgodnie z instrukcjami.
hmmmm - to by była masakra bo w phpbb3 mody instalowałem ręcznie edytując kod dodając pliki i tabele i szczerze mówiąc chyba to by było wręcz niewykonalne !
proszę o więcej szczegółów migracji...
Gdy ściągniesz migrator, tam jest instrukcja
pobrałem ten migrator alpha i ... - w jakim katalogu znajduje się instrukcja? jakoś ja jej tam nie widzę albo jej tam nie ma!

edit@

hmmmm - już chyba wiem czemu powinienem pozostać przy phpbb3

załozyłem temacik o godzinie 12 z minutami - liczyłem na pomoc i dupa...
brak jakiejkolwiek instrukcji jak odpalic tego waszego migratora czyni go zbędnym dodatkiem w dziale download
skrypt jest bardzo fajny ale ... suport, suport ... tyle tylko moge chwilowo o nim powiedzieć - przypomina mi to bajke z forum smf.pl

jak na razie jestem ...!!!
DamYan napisał 05.07.2010, 23:18:
Uważaj na język. Będą sypać się warny.
Jak bys przeczytal ten temat: https://mybboard.pl/temat-mybb-migrator-polski-merge-system
To byś zzauważył że Migrator to polski MyBB Merge System.
http://mybb.com/downloads/merge-system
http://wiki.mybboard.net/index.php/Running_the_Merge_System
1. Już sobie poradziłem z odpaleniem konwersji - znalazłem opis na anglojęzycznej stronie mybb
2. Przeczytałem temat o https://mybboard.pl/temat-mybb-migra...rge-system i wiem że jest to polska wersja ale wystarczyło dodać tam małą skróconą instrukcję (lub link do angielskiej instrukcji) i nie było by tematu.
3. Dalej mam pytania dotyczące:

- czy przenosząc forum muszę koniecznie instalować mybb na tej samej bazie msql? Jak tak to czy po konwersji mogę skasować tabele z prefiksem phpbb_ czy muszą one pozostać w bazie msql
- po przeniesieniu forum nie mogę się zalogować - pisze mi że podaje nieprawidłowe hasło. NAwet po próbie przypomnienia hasła i wpisaniu nowego jakie zostało wygenerowane nie mogę się zalogować
(05.07.2010, 11:35)_edek_ napisał(a): /.../
- czy przenosząc forum muszę koniecznie instalować mybb na tej samej bazie msql? Jak tak to czy po konwersji mogę skasować tabele z prefiksem phpbb_ czy muszą one pozostać w bazie msql

Nigdzie nie jest tak napisane, więc nie.

Instrukcji jednak nie przeczytałeś ze zrozumieniem ;) -> http://wiki.mybboard.net/index.php/Image:MergeDatabaseConfig.png

Podajesz dane do bazy Twojego przemka, więc MyBB możesz sobie zainstalować na zupełnie innej bazie.

(05.07.2010, 11:35)_edek_ napisał(a): - po przeniesieniu forum nie mogę się zalogować - pisze mi że podaje nieprawidłowe hasło. NAwet po próbie przypomnienia hasła i wpisaniu nowego jakie zostało wygenerowane nie mogę się zalogować

Cytat:loginconvert.php plugin

You may receive a message like the following during the merge system conversion for some forum softwares: "Warning: You should upload loginconvert.php to inc/plugins if you wish to convert passwords." This means the merge system was not able to automatically move the plugin for you. It's not imperative for you to upload it right then and there. You can upload it after the merge system is run, but you'll have to activate it yourself. If you upload it while the merge system is being ran, it will automatically activate it for you. Note: Your converted members will not be able to log in until you upload and activate the plugin.

Prawdopodobnie miałeś taki komunikat, więc użyj tego pluginu.

PS
Pamiętaj o zasadzie 1 wątek = 1 problem. Wyjątkowo przymykam na to oko.

PS II
MyBB Migratora supportuje autor - Taxido. W informacji piszemy, że nie odpowiadamy za wyniki działań skryptu, ponieważ to wersja ALPHA. Więc schowaj nerwy... do konserwy :)
Podziękowali: _edek_
A ja mam lepszy bonus, czytałem całą instrukcję.
wpisuję http://www.mojeforum/convert a tu co mam
Kod:
Warning: require_once(/home/www/studenci/inc/config.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/www/studenci/convert/index.php on line 42

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/www/studenci/inc/config.php' (include_path='.:') in /home/www/studenci/convert/index.php on line 42

Katalog Convert cały dałem do głownego katalogu forum, czy może mi ktoś dokładnie powiedzieć o co chodzi :?:

Czymożecie wreszcie raz a porzadnie napisac pełną instalacje, bo podajecie ze wwszystko jest jak nie ma, czy ja mam MyBB 1.6 wgrać na serwer i wtedy odpalić convert czy jak.
Ok, widać dużo głów tylko nikt nie pomaga, ale co tam.

Już sam sobie poradziłem ;)
A sprawa wygląda tak iż phpbb3 na MyBB 1.6 da sie zamienić tyle tylko że krzaki są z polskimi znakami.
Czy może mi ktoś wytłumaczyć co się dzieje z forum
link do forum --> http://www.studenci.pollub.pl

Zrobiłem konwersację z phpbb3 na MyBB1.6 - miało nie być błędów z UTF-8 a tu kicha. Do tego wgrałem style, ok styl działa ale brak chyba css albo nie wiem o co chodzi. NIe wyświetla obrazków, szablon jest w użyciu.

M<oże ktoś pomóc, raczej mam się zdać na własną pomoć :?:
Mybb Migrator (w którym starałem się wyeliminować problem krzaków) na obecna chwile konwertuje do mybb 1.4 następnie należy upgrade'owac mybb 1.4 -> 1.6
To czyli musze teraz postawić phpbb3 odpalic backup, zainstalowac MyBB 1.4 przekonwertowac na MyBB1.4 a później zrobić upgrade do MyBB1.6 Gold ;)

Szkoda tylko ze nigdzie o tym nikt nie napisał wzmianki, bo ja pobrałem Merge System 1.6 z międzynarodowej strony MyBB i uwarzałem ze skoro to jest do MyBB1.6 to takie zainstalowałem a tu okazuje sie ze lipa, tak czy nie ?
Nie musisz stawiac phpbb3. W procesie konwersji wymagana jest tylko dostep do bazy.
MergeSystem miewa problemy z kodowaniem, w MyBB Migratorze staralem się je wyeliminowac.
Jezeli MS przekonwertowal z krzaczkami sprobuj uzyc MyBB Migratora.

https://mybboard.pl/thread-13381.html
Ok ale chodzi o to ze jest MyBB 1.6 i nie da rady odpalić MyBB Migrator Aplha skoro działa tylko z 1.4. To wg mnie trzeba odbudowac i zrobic wszystko od nowa. bo i np pokazuje mi posty są, a na głównej stronie postów wg MyBB nie ma pokazuje zera , też dziwne.
Ok to teraz lepszy roblem, jak rozwiązac to http://studenci.pollub.pl

Podpowiem że wszystko zostało wykonane prawidłowo, phpbb3 z MyBB 1.4 + MyBB Migrator Alpha i takie coś wyszło, nie wiem co zrobić by sie obrazki pojawiły, potrzebna pomoc ;)
Widze że na pomoc się doczekam kiedy albo mnie ubiją wszyscy albo sam dojdę co się dzieje.

Forum działa, polskie znaki są, aktualizacja z MyBB1.4 do MyBB1.6 ok.
Ale jak był kłopot ze style to nadal jest, nie widać tła itd, nie wiem dlaczego. Przeniosłem do folderu images wszystko i nic, nieco sie zmienia ale na tym koniec.

Potrzebuję pomocy zależy mi na czasie.
Otwórz edycje kazdego z arkuszy stylow i zapisz bez zmiany.
Prze edytowałem każdy styl tyle że nie ma opcji zapisz bez zmiany, jest zapisz zmiany i zamknij, wiec jak nic nie zmieniam to klikam to. Zrobiłem wszystko i dalej stoimy w martwym punkcie.

wejdź na http://www.studenci.pollub.pl zobaczysz jak to wygląda.
A i nie wiem czemu pokazuje z postami takie wartości, jak tego jest mnóstwo ;)


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości