Warez, legalny czy nie?

Założony przez wujas.

Podyskutujmy więc o czymś na co wielu jest wyczulonych, czyli warezie.
Prawo generalnie tego nie reguluje, wiele for jest zamykanych z tego powodu, ale są też takie które działają od dawna i nikt ich nie rusza(legendarny peb). Sporne jest też linkowanie do nielegalnych plików, a ich trzymanie na własnym serwerze.

Myślę że dyskusja może być owocna, bo ostatnio forum lekko zamiera. ;-)
TaniDedyk.pl
Moim zdaniem linkowanie do plików jeszcze łamaniem prawa nie jest, ALE jeżeli w tych plikach znajdziemy linki do forum itp. to już jawnie dajemy do zrozumienia, kto to na np. RS, HF itp. umieścił (a takie umieszczenia już legalne nie jest).
Ogólnie to śliski jak cholera temat, a ostatnio coraz więcej akcji przeciwko piractwo, nawet rapidshare zmieniło zasady i uploaderzy dostali bardzo delikatnie mówiąc "po twarzy i czterech literach".

Software: jest ogrom darmowego.
Muzyka: np. LastFM
Filmy: nie lepiej iść do kina?

Poza tym co tu dużo mówić.... takie udostępnianie to jednak pospolita kradzież i złodziejstwo. Jeżeli ktoś sądzi, że nie powinno się tego tak nazywać, no to raczej się myli :)
(02.07.2010, 13:57)lukasamd napisał(a): Poza tym co tu dużo mówić.... takie udostępnianie to jednak pospolita kradzież i złodziejstwo. Jeżeli ktoś sądzi, że nie powinno się tego tak nazywać, no to raczej się myli :)

Osobiście też tak bym to nazwał.. Ale uważam, że nasze prawo jest tak skonstruowane, że na utworach czy filmach najwięcej naszej kasy zarabiają pośrednicy. A gdyby ich wyeliminować i dać tą kasę właśnie artystom?

A dlaczego właśnie nie możemy pobierać w polsce utworów płatnych z iTunes Store? Bo gdyby było można teraz, utwór musiałby kosztować 5-10zł, a nie jak w USA nie całem 2zł...
Dużo zależy od tego jak masz skonstruowany regulamin forum, rapid i inne tego typu strony trzymają, filmy, muzę i inne pirackie rzeczy a ich nikt nie rusza a to za sprawa dobrze napisanego regulaminu - kiedyś czytałem że jak by Odsiebie miało taką małą klauzulę jaka ma rapid dotycząca wstawiania i wali z piractwem to by istniało.
(04.07.2010, 19:42)_edek_ napisał(a): Dużo zależy od tego jak masz skonstruowany regulamin forum, rapid i inne tego typu strony trzymają, filmy, muzę i inne pirackie rzeczy a ich nikt nie rusza a to za sprawa dobrze napisanego regulaminu - kiedyś czytałem że jak by Odsiebie miało taką małą klauzulę jaka ma rapid dotycząca wstawiania i wali z piractwem to by istniało.
OdSiebie akurat regulamin by nie pomógł, głównie chodziło o pirackie pliki w mieszkaniu adminów, przez co nie mogli zając się resztą spraw itd.
W sumie w zamyśle miałem fora które wrzucają np. pliki czy linki. ;-)
Lordnever napisał 06.07.2010, 22:02:
trzymajmy się tematu
To efekt braku ustaw regulujących to określenie,nikt z rządu tego nie zmieni, słupek by padł. Ponad 50 procent softu, filmów w Polsce to piraty, założę się ze 50 procent użytkowników tego forum ma piracki system, zauważyłem pewien typ ewolucji warezu ;
-małe forum oparte na darmowym silniku forum np mybb, phpbb
-dodanie reklam na forum, i wiele nielegalnych plików
-zyski i to duże ,zmiana skryptu na płatny,vb czy ipb
-bezkarność zyski i popularność, dobrze zrobiony regulamin wykorzystujący furtki w prawie.


Co usprawiedliwia wares, niesprawiedliwe ceny produktów w USA 5 razy tańsze niż u nas, np Photoshop
dlaczego jako najbiedniejszy kraj UE płacimy za wszystko najwięcej

A teraz parodia itunes store dostępny w Niemczech, a w Polsce nie, jak chcesz zapłacić za piosenkę musisz złamać prawo i podać ze mieszkasz w kraju gdzie store jest dostępny, i wtedy szybciej jest pobrać utwory z warezu, tak czy siak łamiemy prawo, ale w pierwszym przypadku plamicy za utwory.

POSTA NAPISAŁEM Z KLAWIATURY EKRANOWEJ BEZ POLSKICH ZNAKÓW, SŁOWNIK W OPERZE JE SKORYGOWAŁ
Cytat:Co usprawiedliwia wares, niesprawiedliwe ceny produktów w USA 5 razy tańsze niż u nas, np Photoshop
dlaczego jako najbiedniejszy kraj UE płacimy za wszystko najwięcej

Nie nie nie i jeszcze raz NIE.
Głupie tłumaczenie i nic poza tym.
Obecnie jest ogrom darmowych alternatyw, a więc kradnąc (piracenie) jak złodziej jawnie wybierasz zło, "bo tobie jest tak wygodniej". Nie musisz używać Windowsa, ani Photoshopa, ani 3DMaxa, ani AutoCADa, ani MS Office... do wszystkiego są odpowiedniki.
Ja obecnie nie mam na kompie ŻADNEGO pirata:
- Windows 7 Professional -> OEM z lapem
- OpenOffice
- Gimp + Paint.NET (grafikiem nie jestem, ale od czasu do czasu potrzeba)
- FlashFXP (licencjonowany, kupiony po promocyjnej cenie)
- CdBurner XP zamiast Nero
- Alcohol 52% zamiast 120%

A gigabajty muzyki i tony filmów są dla osób, które nie wiedzą co z sobą zrobić. Mi wystarczy LastFM + YT + wynalazi typu wrzuta. Zaś jeżeli zechcę i coś bardzo mi się spodoba, to zapracuję i kupię sobie płytę, proste.
To tylko przykłady... każdy może za darmo skompletować cały soft i nie ma żadnego tłumaczenia się ceną. Nie żyjemy w socjaliźmie, teraz mamy otwarty rynek i to producent ustala cenę. Ty nie możesz łamać zasad kopiując. Możesz protestować poprzez nie kupienie ich produktu (spada popyt, spadają ceny).
Ja korzystam z Ubuntu, Debiana i programów dostępnych za darmo, są one wyśmienite, i dość skutecznie zastępują a nawet przewyższają płatne odpowiedniki, jednak nadal jest wiele pirackich windowsow, choć są darmowe alternatywy.

POSTA NAPISAŁEM Z KLAWIATURY EKRANOWEJ BEZ POLSKICH ZNAKÓW, SŁOWNIK W OPERZE JE SKORYGOWAŁ
Lordnever napisał 06.07.2010, 22:06:
nie dodawaj za każdym razem przeklejonego tekstu
(05.07.2010, 18:00)legend napisał(a): Ja korzystam z Ubuntu, Debiana i programów dostępnych za darmo, są one wyśmienite, i dość skutecznie zastępują a nawet przewyższają płatne odpowiedniki, jednak nadal jest wiele pirackich windowsow, choć są darmowe alternatywy.

POSTA NAPISAŁEM Z KLAWIATURY EKRANOWEJ BEZ POLSKICH ZNAKÓW, SŁOWNIK W OPERZE JE SKORYGOWAŁ
Nigdy w 100% soft linuxowy nie zastąpi tego pisanego pod windows i komercyjnego.
Ja po ponad pół roku przesiadłem się z siduxa na windowsa ze względu na brak softu i wsparcia dla wielu gier(mimo wyśmienitego playonlinux i możliwości jaki daje cedega).
Szanowny panie jak mniemam system masz legalny i nie korzystasz z pirackiego softu i chwała ci za to.
Komiks paradujący pirackiego Windowsa
[Obrazek: 1270720756_by_WoZniaK_500.jpg]
warez zniknie wraz z obniżką cen programów (czytaj nigdy) :)

swoją drogą ja tez używam legalnego darmowego oprogramowania i jest naprawdę bardzo dobre

Pozdro all
Cytat:warez zniknie wraz z obniżką cen programów

Warez zniknie wraz ze zmianą mentalności ludzi (czytaj: nigdy) :]
Luknij tylko na yt, demotywatory, komixxy mi się podobał jeden filmik, poprawia włosy i walnął w szybę,
wracam do warezu, dopóki maja z niego kasę będzie dostępny, z tego co wiem, można zarobić na średnim forum warezowym, 500 zł,, z tym ze to na miesiąc i tyle dostaje każda osoba z jego ekipy,,jakby nie było serwisów typu rapid, megaupload, nie było by warezu

Baby, baby, baby oooh - jakby dal to jako piosenkę w tle forum warezowego , skończyłby się warez
Wszystko się zmienia, w ciągu ostatnich 2 lat zmieniło się DUŻO, oto przykłady:

- zamknięcie serwisu the pirate bay
- zakaz umieszczania nielegalnych materiałów (takich torrentów) w serwisie mininova -> ruch spadł o ponad 3/4
- zamknięcie serwisu odsiebie
- ostatnia zmiana regulaminu na przeklej
- pozwy wytaczane od kilku dni użytkownikom serwisu chomikuj
- zmiana zasad rapidshare robiąca z niego nieopłacalny interes dla uploaderów
- ustawy w kilku krajach zezwalające na pełne badanie usera przez ISP, oraz odcinanie od internetu w razie wykrycia piractwa


Hm... nie sądzicie, że to jednak sporo? To już nie są głupie procesy wytaczane ludziom przez RIAA, to są faktyczne żądania odszkodowań polubownych lub zakładanie sprawy w sądzie, gdzie na 90% użytkownik przegrywa.
Ledwie 500zł miesięcznie na średnim forum aby potem mieć przesrane akta i podpis "złodziej" do końca życia?
Nie, dziękuję, wolę zapracować w uczciwy sposób (co nie znaczy, że nie mogę krecić się wokół osób związanych z warezem, choć sam w tym nie uczestniczę).
Niektórzy idą na łatwiznę, a potem 5 lat za kratami za warez, a w celi morderca skazany na 2 lata za zabójstwo 3 osób, i to nazywają sprawiedliwością, to kpina, muszą zrobić ustawę to skończy się piractwo,

CBA- centralne biuro antypirackie
Szanowny panie dołączmy do partii piratów, i razem stwórzmy nową lepszą przyszłość- taki żarcik,

a tak na serio zmiany są potrzebne, ale w mentalności ludzi, my nie lubimy zmian a zwłaszcza takich które nam coś odbierają,


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości