IE zgodny z standardami, jednak cuda się zdarzają

Założony przez  legend.

Luknijcie na wyniki testu, ( To że IE 9 ma wszędzie 100 % jest efektem tego że testują wersję rozwojową z wersją stabilną, jakby po testowali IE 9 z testowymi Google chrome , operą i Firefoxem, to by IE 9 było daleko w tyle, to tylko marketing )

http://samples.msdn.microsoft.com/ietest...diaqueries




Dobry krok ze strony Microsoftu w stronę zgodności standardów przez IE 9
choć test ustawiony, ale widać że IE zaczyna ( musi) trochę nadrabiać , to dobrze, teraz będzie ostro na rynku przeglądarek internetowych, z korzyścią dla użytkownika oczywiście
IE zyskuje tylko dlatego, że FF zaczyna być w tyle względem Opery i przeglądarek na silniku Chromium. IE był standardem, nie było alternatywy, dlatego z kolejnymi wersjami musiało się coś zmienić i jak widać - zmienia się.
IE jednak do ideału jeszcze daleko, ale dobre i to :)
Silnik chromium nie istnieje to silnik WebKit , czyli apple z Safari który ma otwarty kod, na nim bazuje google chrome , oprócz google chrome i (Safari w małym stopniu ) żadna przeglądarka z tym silnikiem niema znaczącej pozycji , tu masz liste przegladarek opartych na tym silnikiu http://trac.webkit.org/wiki/Applications...g%20WebKit ich znaczenie jest na marginesie. Microsoft boi się Google chrome, które z kazdą wersją jest szybsze i wnosi coś nowego, a Firefox , zaczyna tracić, jego kosztem zyskuje właśnie google chrome, sama opera od wersji 10 .54 zaczyna nieznacznie zyskiwać i jest szybsza od FF który panicznie prubuje zrobić aplikację która dorówna konkurencji, FF z pewnością było przełomem ale , może podzielić los Netscape Navigator, jeśli nic niezrobią z szybkością i włączaniem się przeglądarki
Fakt, przejęzyczyłem się - w każdym razie chodziło mi o kod Chromium.
Co do pozycji Google Chrome - sam osobiście używam Irona, a Chrome'a mam daleko gdzieś ;)

http://www.srware.net/en/software_srware_iron.php

Wracając jednak do tematu - IE nie powiedział jeszcze ostatniego zdania ;)
Iron czyli Google Chrome bez agentów i szpiegujączego dziadostwa, ja osobiście korzystam z Opery 10.60 alpha i Midori , ciekwe czy przez wine odpali wersję testową IE 9 , To że IE 9 bedzie zgodny z standardami to spory krok naprzód dla webmasterów, od teraz bedzie tylko jedna wersja strony, no chyba że flash vs HTML5 ale to już inny temat
flash vs HTML 5?
jak dobrze kojarzę, te znaczniki ( mediowe ), podobnie jak obiekt, mają obsługiwać ... kurde zapomniałem jak się to nazywa
w każdym razie jak nie działa jedno, to próbuje uruchomić to, co jest w znaczniku "poniżej"
może to będzie bardziej zrozumiałe
<object data="versja1">
    <
object data="versja2">
        
^@*& z tymnic nie działa ;P
    
</object>
</
object
czyli najpierw próbuje odpalić wersję pierwszą, jak nie działa to drugą a jak i ta nie działa to wyświetli się "ładny" napis
więc problemu na tym polu raczej nie widzę ;)
widziałem nawet taki przykład, ze względu na różne standardy "filmowe" - jedne przeglądarki jadą na mp4 jakaś chyba na ogm, to właśnie było takie ładne drzewko, odpal mp4, jak tu nie działa to ogm, jak nie to flash a jak nie ... wyświetl obrazek :P

ale wracając do tematu
IE i 100% poprawnego parsowania kodu ... kto w to uwierzy ?
nie znam takiej przeglądarki, co by wszystkie ( dosłownie WSZYSTKIE ) standardy wspierała, a IE z tak długą historią olewania wszystkiego ... a raczej wprowadzania na siłę własnych wersji standardów, nie będzie wyjątkiem. nie wierzę, by sam fakt, że za projektem stoi niezaprzeczalnie spora firma i sporo ludzi za pieniądze ( dobra motywacja ^_^'' ) nad tą przeglądarką pracuje, miało spowodować, że nagle stanie się ona najlepszą ( pod względem obsługi standardów itp. ) przeglądarką jaką widział świat
w zasadzie bardziej ciekaw jestem, czy wreszcie naprawią obsługę jednego z 3 ( tak, aż 3 ) okien, jakie można wyświetlić w javascript
jak ktoś nie wie o co chodzi ... WebBugTrack
artykuł początkowo dotyczył IE7, ale jest aktualizowany i oto co można znaleźć w nagłówku:
Cytat:Affects: IE5, IE5.5, IE6, IE7, IE8, IE9 PP1, IE9 PP2
Note this issue affects all versions of IE, but any version of IE below 5 is ignored.
ten bug stwarza problemy np na forach ... właśnie to wspaniałe okienko odpala się gdy klikamy na przyciski w edytorze posta, a zwróciłem na to uwagę dopiero pisząc plugin MyBBCoder - 3 linie tekstu do wyświetlenia dla IE to już niestety za dużo :D

PS
Midori chętnie wypróbuję ;) już sama nazwa mi się podoba ^_^

edit:
PPS
SRWare Iron jeszcze bardziej mi się podoba ;P
Tutaj możesz go przetestować http://www.w3schools.com/html5/tryit.asp...tml5_video
a kod wygląda tak
<video src="movie.ogg" controls="controls">
your browser does not support the video tag
</video>
Znaczniki, dla Video HTML5
autoplay,controls,height,loop,preload,src,width
no tak, częściowo demonstruje to ten mechanizm o którym wspomniałem ;) ale ograniczenie się do napisu, to trochę kiepskie podejście
jak już dali przykład, to mogli machnąć coś porządniejszego, np to:
<video controls>
<
source src="zombie.ogg" type="video/ogg"/>
<
source src="zombie.mp4" type="video/mp4"/>
<
embed src="http://blip.tv/play/AYGLzBmU8hw"
  
type="application/x-shockwave-flash"
  
width="500" height="396"
  
allowscriptaccess="always"
  
allowfullscreen="true"/>
</
video
nie mogłem znaleźć tamtego artykułu, ale teraz widać już wszędzie o tym piszą ;P
szybkie wytłumaczenie: najpierw następuje próba odpalenia ogm, jeżeli przeglądarka nie czai tego "standardu", to próbuje z mp4, a jak nie to rzuci flashem z blipa
to właśnie z tym "standardem" jest problem - tag video nie ma jeszcze ( z tego co wiem ) pełnego standardu, więc każdy robi to po swojemu wybierając format zamknięty ( mp4 ) lub otwarty ( ogm/ogg ), teraz czekać tylko na ie9 które nas przekona, że nie ma nic lepszego niż wmv ;P ( ok, przesadzam, akurat nie wiem jak M$ do tego problemu podchodzi )
zasadniczo, wykorzystując ten mechanizm ( przypomniałem sobie, zwie się to fallback ), można zabezpieczyć się na niemal każdą ewentualność dając przeglądarce np takie drzewo wyboru:
ogm → mp4 → mov → wmv → swf → statyczny tekst lub obrazek
Chyba nikogo to nie dziwi w wydaniu MS. Wypisali wszystkie zalety IE 9, i pododawali jakieś swoje punktacje a np. w wydaniu opery wypisane były by same jej zalety. Cóż...
Dla mnie i tak zawsze n1 będzie opera za bajeczny interfejs i safari za szybkość. Niema innych. :)
Serwery CS REKSIO:))
Testowali wersję testową z stabilnymi przeglądarkami , Opera 10.60 alpha w tym tesie też miałaby same plusy a IE 9 w porównaniu do innych wersji testowych jest wolny, dlatego poruwnuja stabilne wersje ,
YouTube obsługuje i html5 i flash tutaj mozna włączyć/wyłączyć html 5 na YT http://www.youtube.com/html5 co ciekawe nawet IE 8 z wtyczką Google Chrome Frame (http://code.google.com/chrome/chromeframe/) obsługuje html5, to kpina ze ktoś komuś robi plugin dla przeglądarki żeby lepiej działała a w tym przypadku google Microsoftowi
i to jest chyba najlepszy akcent tej debaty ^_^
google sprzątające po M$ ;)

co do YT i ich html5 ... myślę, że dla debaty o tych coraz szerzej dostępnych ficzerach nowego rozszerzenia html warto założyć osobny temat ;)
tutaj pozostańmy już w temacie wspaniałego programu z logo Redmond Hackers i jego nadchodzącej nowej wersji, dla której myślą przewodnią jest "Catch me if You can" & "Fox on the run" ( po naszemu "Złap mnie, jeśli potrafisz, czyli w pogoni za lisem" ;) )


Catch me if you can - książka/film
Fox on the run - stary kawałek zespołu Sweet
Microsoft, ma gdzieś lisa im chodzi o Google Chrome z dokładniej o Google , tak czy inaczej będziemy skazani na szpiegowanie ze strony IE 9 jak i Google Chrome, ( zawsze zostaje opera i lisek które nas nie szpiegują ) , pewnie zaraz ktoś walnie że IE nie szpieguje, ale ich filtr antywirusowy, czy jakoś tak, zawsze jak sprawdza stronę wysyła ją do serwerów misrosoftu, ciekawe po co, a google chrome, ma kilka niewidocznych usług, pobawcie się google chrome z miesiąc to zobaczycie że reklamy adsense będą odpowiadać temu co przeglądacie, Google wie o nas dużo, za dużo ...
Zawsze kontekstowe reklamy będą wiedziały o Tobie wszystko, bo chcąc czy nie chcąc trzymasz wszelkie syfy w cookies.
Prosty test, przeleć się po stronach np. o jakimś artyście, a następnie wejdz na youtube. I nie dostań zawału jak w "Zalecane" zobaczysz filmiki właśnie o nim.
Wiele osób nawet nieświadomie daje google dostęp do takich danych, webmasters, analytics. To wszystko jest głównie do zbierania informacji o userach.
Serwery CS REKSIO:))
Moje podejście do IE jest takie, że odkąd mam styczność z kodowaniem w (x)HTML i CSS - IE dla mnie nie istnieje. Po prostu mam go w nosie.
to jest już popadanie w skrajność ;) mimo wszystko warto się postarać, by kod pozwalał na uzyskanie w miarę "czytelnego" wyniku. IE nadal ma swój % rynku ;) zawsze sprawdzam jaki uzyskuję tam wynik ... jak jest "znośny" to mi wystarczy :P



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości