Serwisy typu lockerz.com, takeagift.pl - bezpieczeństwo

Założony przez Cybul.

Cześć, widząc jeden wpis o nowym serwisie podobnym do wypisanych w tytule wątku zadałem sobie pytanie - Czy dane, które podaję (Kod pocztowy, numer domu, numer ulicy, itd.) są w "dobry" sposób użytkowane?

Pewnie ktoś pomyśli - skąd takie pytanie.

Pytanie stąd takie, że należę do osób, które boją się podawać swoich danych szczegółowych. Imię i nazwisko + Miasto w którym mieszkam, to żadne dane i zlokalizowanie mnie byłoby bardzo trudne.
Nie raz słyszałem od znajomych, jak ktoś tam fikał do kogoś przez neta i ten "fikacz" podał osobie, do której fikał swoje prawdziwe dane (ulica, itd.) i ten po prostu zrobił mu wjazd na chatę i go przekopał.

Może ktoś pomyśli, że mam bujną wyobraźnie... no, ale cóż... Może i mam, ale jestem bardzo nieufny do podawania swoich danych przez internet. Nawet takie allegro. Może przez to, że rodzice non stop mówią, że swoich danych w tym nie podadzą, bo temu nie ufają.

Też nie raz słyszałem o sprawach sądowych z allegro, bo ktoś tam kogoś oszukał na tysiące złotych.
TaniDedyk.pl
bankowo zostaną wykorzystane a nawet sprzedane. takie serwisy z tego żyją. ale nie tylko oni to robią, bo nawet home.pl sprzedaje dane klientów.
generalnie nic strasznego, po prostu będziesz dostawał jakieś listy reklamowe od różnych dziwnych firm... Może nawet trafi Ci się próbka z sex shopu tak jak mnie...


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości