Edytor textu

Założony przez  Mystical007.

Kilka szczegółów o moim forum:
wersja skryptu MyBB: 1.4.13
adres forum: wladcyneta.pl
firma hostingowa: proserwer.pl
opis problemu:

http://img232.imageshack.us/img232/5394/mamtak.jpg Chodzi mi o to, że mój edytor tekstu wygląda tak jak widać na screenie.. a chce by wygladał jak na tym forum ( chodzi mi o szerokość, oraz o to by edytor nie nasuwał się na opcje posta ).
spróbuj go poszerzyć - nie pamiętam w którym szablonie, ale znajdziesz coś podobnego do tego:
<textarea tabindex="2" cols="70" rows="20" name="message" id="message_old" ></textarea
wartości mogą być inne niż powyżej, musisz zwiększyć liczbę kolumn
U mnie robi się podobnie na operze, a na FF jest ok... A cols i rows jest jak najbardziej ok.

(10.05.2010, 16:39)SoulReaver napisał(a): spróbuj go poszerzyć - nie pamiętam w którym szablonie, ale znajdziesz coś podobnego do tego:
szablon nowy wątek->newthread
Serwery CS REKSIO:))
Do autora tematu.
Jaką masz przeglądarke? Zauważyłem że to częsty błąd opery, dziś jak tylko mi się uda wrzucę kod który dla userów opery podstawi inne wartości w textarea
Serwery CS REKSIO:))
poszerzyć je można także w skrypcie editor.js:
oldTextarea.getDimensions().width+"px";
if(!
|| parseInt(w) < 400)
{
    
"400px";

zmieniając wartość 400 na coś więcej
spowoduje to zwiększenie minimalnej szerokości edytora
uwaga: przy małych zmianach tej wartości, można nie zauważyć wpływu tych zmian ;) można trochu poexperymentować

PS
jeżeli ktoś ma ochotę sprawdzić czy winny temu może być JS:
oldTextarea.getDimensions().width+"px";
alert);   // dodajcie tą linię 
spowoduje to wyświetlenie informacji z szerokością edytora ( w dość drastyczny sposób ;) )
ale może się okaże, że to problem z pobieraniem szerokości przez javascript lub prototype w Operze
należało by porównać wyniki w przeglądarce gdzie wsio działa jak należy i tam, gdzie wygląda tak jak na zamieszczonym obrazku
tak, wartości będą się różniły - wiem, że IE zwraca inne wyniki niż reszta, kiedyś się w to bawiłem ale nie z edytorem ;)



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości