MyBB.com

Założony przez Lordnever.


Ostatnio nasi koledzy z mybboard.net starają się wykupić jakże zapomnianą domenę na mybb.com. Koszt tej domeny to 3tyś. dolarów amerykańskich. Jak czytamy na stronie koledzy po fachu wierzą, że uzyskanie domeny będzie korzystne celem dotarcie do większej publiczności i po części pozwoli im konkurować z innymi skryptami.

MyBB.com to mniej wysiłku, w porównaniu do MyBBoard.net. Ponadto bierząca domena MyBBoard.net może być myląca, bo - jak czytamy - "co dokładnie jest nazwą projektu?" MyBB.com sprawi, że nasz projekt jest natychmiast rozpoznawalny i jest o wiele łatwiejszy do zapamiętania.

Mybboard.net ustalił cel i prosi WAS o darowizny. Jeśli chcesz im pomóc wklej na swoją stronę odpowiedni kod:


Kod:
[url=http://mybboard.net/donation-drive/][img]http://mybboard.net/assets/images/donation_drive_sig.png[/img][/url]


oraz jako HTML:


Kod:
<div align="center"><a href="http://mybboard.net/donation-drive/"><img src="http://mybboard.net/assets/images/donation_drive_sig.png" alt="" /></a></div>


Co WY o tym pomyśle sądzicie?

Oczywiście zapoznajcie się z lekturą orginalnego tekstu.
TaniDedyk.pl
Ja myślę, że ten pomysł jest nieco bez sensu - środki te można przeznaczyć na coś innego, zaś zamiast kupować atrakcyjniejszą domenę, lepiej jeszcze bardziej dopracować skrypt, a sam zdobędzie popularność.

Oczywiście nie przeczę temu, że taka domena jest atrakcyjniejsza = więcej osób to pozna. Z drugiej strony, ta aktualna jest bardzo dobrze wypozycjonowana.
Dla mnie pomysł dobry. Co reklamuje mybbord.net? Właśnie, pytając użytkownika niezrzeszonego na pewno nie będzie wiedział o co chodzi. A jeśli chodzi o domeny COM, to jak zauważyłem, po wpisaniu samego słowa "mybb" - pierwsze co firefox znajdzie to: mybb.com. Oczywiście to przykład, bo domena musi być dobrze pozycjonowana;)
Raczej każdy kto będzie chciał dotrzeć do dobrego skryptu znajdzie link do MyBBoard.net. Nie wiem po co tracić gotówkę na nową domenę... I tak 1 wynik pod frazą "MyBB" w Google prowadzi właśnie na MyBBoard.net.
A mnie się wydaje, że dyskusja na ten temat jest niepotrzebna.
Jeśli masz ochotę i kasę, by wspomóc wykup domeny - wspomóż.
Jeśli nie - nie pomagaj.

Koniec. Kropka. Sam pomysł IMHO jest dobry, choć to raczej dodatek niż potrzeba pierwszego priorytetu. Dlatego ja mam stosunek obojętny, choć bardziej skłaniam się ku wsparciu.
Moim zdaniem to bez sensu, ale jak chcą to mogą sobie domenę zmienić, kto będzie chciał to wpłaci i tyle, wolałbym żeby bardziej skupili się na Mybb a nie na takich dodatkach, skryptów jest masa , powstają nowe, smf ledwo ledwo ciągnie, a phpbb przebudowuje cały skrypt, a mybb kupuje sobie nową domenę, mieli poprawić ilość zapytań do bazy danych, i problemy z stylami, ale jakoś tego nie widać, luknąłem na testową wersję MyBB i jest żle , powinni do finalnej zmniejszyć zapytania, bo phpBB ma ich czasem aż 3 razy mniej.
Jeśli uważasz że problemem są zapytania to się myslisz. :)
Przedewszystkim problemem jest brak cache w MyBB.
Ale to offtopem.
Moim zdaniem ekipa mybboard.pl nie powinna zostać próżna i powinna wyjść z propozycją kupna domeny mybb.pl. Tak, dla równowagi...
(03.05.2010, 15:43)wujas napisał(a): /.../
Moim zdaniem ekipa mybboard.pl nie powinna zostać próżna i powinna wyjść z propozycją kupna domeny mybb.pl. Tak, dla równowagi...

Propozycja do właściciela była, tylko czy zbierzemy wśród użytkowników 2000 PLN? Tyle zażyczył sobie jej właściciel.
Spokojnie. :) Mi za reksio.pl krzyknięto ponad 11 tyś zł przy czym warto jest nawet składać długoterminowe opcje, kiedyś właścicielowi się zapomni i będzie miał zonka. Ja w ten sposób przejąłem kilka fajnych domen, czekając nawet 2 lata...

Z drugiej strony myślę że spokojnie dali rade byście zebrać taką kaskę. :-)
(03.05.2010, 17:43)wujas napisał(a): /.../
Z drugiej strony myślę że spokojnie dali rade byście zebrać taką kaskę. :-)

A mnie się wydaje, że nie. Zbieraliśmy już nie raz kwotę 100 kilkadziesiąt zł na utrzymanie serwera i zainteresowanie było nikłe. Dlatego pojawiły się reklamy na forum, które przynajmniej w skali roku są w stanie pokryć nasze zapotrzebowanie, jeśli chodzi o opłatę za serwer i domenę.
Skoro twórcy mybb są zainteresowani bardziej takimi pierdołami niż udoskonalaniem skryptu, to w wypadku polskiego supportu lepiej jakiekolwiek pieniądze trzymać i przeznaczać na serwer.
Tym bardziej, że wymagania mybb póki co raczej nie spadają, a forum się rozwija.
(03.05.2010, 18:35)lukasamd napisał(a): Skoro twórcy mybb są zainteresowani bardziej takimi pierdołami niż udoskonalaniem skryptu, to w wypadku polskiego supportu lepiej jakiekolwiek pieniądze trzymać i przeznaczać na serwer.
Tym bardziej, że wymagania mybb póki co raczej nie spadają, a forum się rozwija.
Polać mu. Dokładnie, twórcy mybb zajmują się pierdołami i moim zdaniem powinni zrobić coś w kierunku optymalizacji. Może zrobimy jakąś petycje, formularzyk w gd2 i podpisy w formie adresów for?:>
Wiele się mówi o (kiepskiej) wydajności mybb również na ich forum przez wiele zagranicznych osób, a jednak są na to chyba nieco głusi.

Ich wybór, co robią z czasem, ja tam zamiast robić petycje itp. to radzę zainteresować się tym:
http://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?f=65&t=1763335

Testowałem, działa sprawnie :)
BTW. Sorki że w tym temacie, bo chyba nadawałoby się to na oddzielny.
Spoko jak znajdę jakiś ciekawy skrypt , to dam znać, bo na razie zostaję na phpBB3, MyBB1.4 i Callsito


Ponoć SMF ma niewesoło spowolnienie projektu i wogóle niewiadomo czy będzie dalej rozwijany .
(03.05.2010, 20:27)legend napisał(a): Ponoć SMF ma niewesoło spowolnienie projektu i wogóle niewiadomo czy będzie dalej rozwijany .
ja powoli odnoszę niestety podobne wrażenie względem MyBB, przy czym mam tu na myśli autorów głównego skryptu, nie projekty z nim powiązane ( motywy, pluginy, etc )

(03.05.2010, 18:48)wujas napisał(a): Może zrobimy jakąś petycje, formularzyk w gd2 i podpisy w formie adresów for?:>
lepiej nie, bo jeszcze dojdą do wniosku, że faktycznie nie warto inwestować w domenę, ale w siebie zawsze można, w końcu kasa na koncie zmarnować się nie może
pamiętacie, że MyBB miało być płatne ?? choć wydaje się to mało prawdopodobne, taka akcja może służyć sprawdzeniu nastrojów :(
na razie ten skrypt ( niestety ? ) nie należy do grupy tych, za które warto zapłacić. przyjemny interfejs, ale to co otrzymamy razem ze zbliżającym ( ??? ) się MyBB 1.6 niestety łatwo uzyskać poprzez pluginy, natomiast to na co czekamy ( np. optymalizacja czasu wykonywania skryptów ), jest w zasadzie niemożliwe ( lub raczej niepraktyczne ) do uzyskania tą drogą ;(


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości