Zmiana koloru odnośników w wybranych miejscach

Założony przez  Sammyy.

Kilka szczegółów o moim forum i stylu, z którym mam problem:
nazwa stylu: realmz
wersja skryptu MyBB: 1.4.12
adres forum:
opis problemu:

Witam, dość niedawno przeszedłem na MyBB z innego silnika forum i nie do końca jeszcze we wszystkim się łapię. w SMf było kompletnie inaczej dlatego tutaj mam 2-3 drobne chyba mimo wszystko prośby.
Obecnie jestem na etapie dopasowywania stylu na własne potrzebny i jest kilka rzeczy z którymi nie mogę sobie poradzić.

Pierwsza rzecz:
[Obrazek: 1zn7qk2.jpg]

W ACP -> style i szablony można ustawić kolor odnośników i ich podświetlenie po najechaniu. Ja jednak chciałbym by zaznaczone ramką nazwy użytkowników na głównej stronie były innego koloru niż nazwa działu i temu podobne rzeczy. Pytanie czy jest to do zrobienia ?

Druga rzecz:
[Obrazek: 2cq17xj.jpg]

Pomijam już fakt, że MCP i ACP na tym stylu wygląda tutaj przekomicznie i autorowi troszkę nie wyszło, ale czy możliwe jest usunięcie tego mając już wgrany styl ? By to usunąć jak rozumiem trzeba edytować plik XML który wrzucamy przez ACP jednak jeśli wyedytuję to i ponownie wrzucę na forum to będę musiał znowu ustawiać to co już zrobiłem.
Linki do MCP i ACP dam sobie w stopkę, tzn. tam gdzie są odnośniki 'kontakt', 'wróć do forów' bo będzie imo estetyczniej.


Z góry dziękuję za pomoc.
Adrian napisał 27.04.2010, 10:05:
Poprawiłem nazwę wątku. Zapoznaj się z regulaminem działu.
Pamiętaj, że 1 wątek = 1 problem.
Aby zmienić kolory linków w wybranych miejscach musisz dodać nowe klasy w CSS. Przykładowo:
kolor odnośnika do autora postu w komórce "ostatni post":
Panel Administratora > Style i szablony > Realmz > Forum Bit Templates > forumbit_depth1_forum_lastpost > w 3 linijce znajdź:
{$lastpost_profilelink}
i zamień na:
<div class="lastpost">{$lastpost_profilelink}</div>

Następnie do global.css dodaj:
.lastpost a:link {
color: red;
}

.lastpost a:hover {
color: green;
}

.lastopst a:visited {
color: blue;
}
i dostosuj do swoich potrzeb.
Żadna sprawa nie jest przegrana dopóki choć jeden szaleniec o nią walczy. Tylko wariaci są coś warci.
Ok wszystko działa, tylko jedna rzecz się nie zgadza.
Zmiany trzeba przeprowadzić w pliku forumbit_depth2_forum_lastpost, a nie forumbit_depth1_forum_lastpost

No i warto dodać, że całość {$lang->by} {$lastpost_profilelink} trzeba zamienić na: <div class="lastpost">{$lang->by} {$lastpost_profilelink}</div>

W innym wypadku 'przez' i nazwa użytkownika rozlatują się z 1 na 2 linie.
Tak czy tak plusik, dzięki wielkie.

To tak dla innych by się nie męczyli.
Drugi temat zaraz założę z tym przekreślonym.

EDIT:

Z drugim problemem poradziłem sobie dzięki wskazówkom do pierwszego :)



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości