Zmiany w systemie reputacji, ostrzeżeń i banów

Założony przez Łukasz Tkacz.

Jako że reputacja na naszym forum jest wykorzystywana w coraz większym zakresie, postanowiliśmy użyć jej także w procesie wystawiania ostrzeżeń i banowania użytkowników. W związku z tym dzisiaj w życie wchodzą dosyć istotne zmiany, które zdecydowanie zabolą osoby, które nie przestrzegają regulaminu lub tym bardziej uprawiają recydywę. Ogólnie rzecz biorąc, po otrzymaniu ostrzeżenia lub zbanowaniu dany delikwent będzie automatycznie "nagradzany" negatywną reputacją, która oczywiście odbije się na jego koncie. Mechanizm jest uzależniony od kilku sytuacji, ale jego działanie jest stosunkowo proste.

Ostrzeżenia
  1. Jeżeli użytkownik posiada mniej niż 10 punktów reputacji, to po pierwszym ostrzeżeniu dostanie 5 negatywnych punktów, po kolejnym 2x tyle (10 negatywnych punktów), po kolejnym 3x tyle (15 negatywnych punktów) itd.

  2. Jeżeli użytkownik posiada 10 punktów reputacji lub więcej, to po pierwszym ostrzeżeniu dostanie tyle negatywnych punktów, ile ma reputacji * procent otrzymanego ostrzeżenia * kolejność wykroczenia. Np.

    - Użytkownik ma 100 punktów reputacji, otrzymuje pierwszego warna w wysokości 20% - traci 20 punktów reputacji (100 * 20% * 1).
    - Użytkownik ma 100 punktów reputacji, otrzymuje trzeciego warna w wysokości 20% - traci 60 punktów reputacji (100 * 20% * 3).
Tak więc, jeżeli ktoś już kiedyś miał nieco ostrzeżeń na koncie, powinien się mocno pilnować.
W obecnej sytuacji każde kolejne wykroczenie będzie się fatalnie odbijało na jego reputacji.
Jeżeli moderator lub administrator podejmie decyzję o wycofaniu ostrzeżenia, naliczone negatywne punkty również zostaną wycofane.
Ręcznie wycofane ostrzeżenia nie są brane pod uwagę w procesie wyliczania reputacji do odjęcia.


Bany
  1. Jeżeli użytkownik posiada mniej niż 10 punktów reputacji, otrzyma przy każdym banie 30 negatywnych punktów reputacji.

  2. Jeżeli użytkownik posiada więcej niż 10 punktów reputacji, straci wszystkie z nich.

W przypadku banów nie działa zasada z wycofywaniem negatywnych punktów - skoro ktoś zasłużył na coś takiego i zmusił ekipę do blokady konta, punkty będą na nim wisieć nawet po ewentualnym odblokowaniu.
Podziękowali: Matslom, Adrian, ficus, Conors, myCreedo, Snake_, Szogi1910, ThreeG, Patryk Stefański, SzewczeN, Kacper Wojciechowski, testAccount
TaniDedyk.pl
Oj teraz troszkę strach pożartować z Fyeem :D
Jak czytasz mój post to sprawdź czy go nie zedytowałem bo niezdecydowany jestem.
No.. są osoby na forum, które miały w swojej historii sporo warnów bo były niereformowalne i teraz jak otrzymają warna, nawet typu 10, 20% to raczej nie tylko stracą wszystko ale i wskoczą mocno na minus. Ale ale... czy musi się tak stać? Nie musi, akurat wspomniany przez Ciebie @Fyeem jest ostatnio bardzo spokojny :)
(30.10.2016, 17:56)Łukasz Tkacz napisał(a): No.. są osoby na forum, które miały w swojej historii sporo warnów bo były niereformowalne i teraz jak otrzymają warna, nawet typu 10, 20% to raczej nie tylko stracą wszystko ale i wskoczą mocno na minus. Ale ale... czy musi się tak stać? Nie musi, akurat wspomniany przez Ciebie @Fyeem jest ostatnio bardzo spokojny :)
I mam nadzieję, że tak zostanie. :p
Moja oferta - pomoc przy tworzeniu i edycji stron i forum MyBB.
Pomogę prywatnie rozwiązać problem, za naprawdę niewielką opłatą. :)
Poradnik - Jak zbadać element na stronie?
Jak Cezka nie ma to spokojny XD
Ale tak poza tym dałbym jakiś czas po którym ten mnożnik troszkę spada. Bo może być ktoś kto kiedyś sporo odwalał a po dość długim czasie coś przypadkiem się pomyli i warn poleci.
Jak czytasz mój post to sprawdź czy go nie zedytowałem bo niezdecydowany jestem.
Podziękowali: Fyeem
(30.10.2016, 18:45)NiespecjalnieUzdolniony napisał(a): Jak Cezka nie ma to spokojny XD
Ale tak poza tym dałbym jakiś czas po którym ten mnożnik troszkę spada. Bo może być ktoś kto kiedyś sporo odwalał a po dość długim czasie coś przypadkiem się pomyli i warn poleci.

Ale tu jest ciężko się pomylić by dostać warna, w zdecydowanej większości przypadków leci multum upomnień/notek najpierw, dopiero gdy faktycznie nic do delikwenta nie dociera stosowane są warny.
"Try not. Do... or do not. There is no try."
Poświęć 5 minut. Nie bądź ignorantem!  -  Jak zbadać element?
Dokładnie, dlatego nie ma miejsca na taryfy ulgowe.
@Łukasz Tkacz zgodzę się z tobą, nikt nie zasługuję na taryfy ulgowe, nawet jeśli jest to bliski kolega. Każdy powinien zasłużyć na wszystko sam.
Mam się bać?  :zdziwko:
@Gamerpl
Powinieneś, niektóre opcje i uprawnienia tutaj na forum uzależnione są od reputacji.
@Gamerpl Nie ma tragedii, do tej pory Twoje konto było czyste :)


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości