8.03.2009 twórcy MyBB opublikowali informacje dotyczące nowych wersji MyBB: http://blog.mybboard.net/2009/03/08/update-on-mybb-development/

Pokrótce wynika z nich to, że za niedługo ukaże się wersja 1.4.5, która będzie zwieńczeniem serii 1.4.x. Pojawi się w niej 100 poprawek. Twórcy obiecują również poprawę stabilności i lepsza optymalizację silnika skryptu. Co ciekawe, zanim 1.4.5 zostanie wydane, betatesterzy poddadzą je 2-tygodniowej obróbce skrawaniem :)
Wszelkie te działania mają na celu łatwe i płynne przejście z dotychczasowej wersji 1.4.4, dlatego tak długo czekamy na kolejną aktualizację forum.

W newsie możecie również przeczytać o planach na 1.6, która wniesie 17 nowych funkcjonalności MyBB. Jak informują twórcy - 60% pluginów do serii 1.4.x będzie pasować do 1.6, z drobnymi poprawkami kompatybilności (a to dobrze wróży, ponieważ nie będzie jakiegoś wielkiego skoku między wersjami i administratorów nie będzie czekać kolejna wędrówka przez pustynię błędów ;)).

I na koniec - upragniona przez niektórych wersja 2.0 :), o której w newsie nie za wiele ;)

Ogólnie cieszę się, że MyBBowcy zdecydowali się, by pisać bloga z postępami. Dobrze wiedzieć, co się dzieje i w jakim kierunku idzie rozwój skryptu.
Co do samych newsów - bez rewelacji. Ciekawi mnie tylko te 17 nowych funkcjonalności :D