PageRank - dyskusja ogólna

Założony przez DamYan.

Wiadomo, że PR to bardzo ważna rzecz, jeśli chcemy, aby nasza strona była popularna i oblegana zarówno przez użytkowników, jak i reklamodawców.

Jakie znacie najbardziej skuteczne sposoby podbijania PageRanku?
TaniDedyk.pl
PR można zwiększyć z jeden sposób: zdobyć więcej wartościowych linków ze stron, które mają większy PageRank niż strona, do której linki kierują.

Dla reklamodawców PR nie jest ważny, ważna jest liczba odsłon i odwiedzin. Dla osób, które kupują linki pozycjonujące PR może mieć znaczenie.
Ja osobiście nie przejmowałbym się PR
PageRank, który my widzimy nie musi być tym, który ma u siebie Google (prawdziwy PR jest ukryty). dlatego PR=2 wcale nie musi nim być naprawdę. ;) co robić? linkować do poważnych stron i zdobywać linki na poważnych stronach.

pagerank wcale nie jest ważny i na pewno nie wpływa na ruch na stronie. ;)
(16.07.2009, 16:28)marines napisał(a): linkować do poważnych stron
co?
(16.07.2009, 16:22)DamYan napisał(a): Wiadomo, że PR to bardzo ważna rzecz, jeśli chcemy, aby nasza strona była popularna i oblegana zarówno przez użytkowników, jak i reklamodawców.
Nie masz racji ;)

PageRank do niczego nie służy. Jest wyznacznikiem popularności strony, ale w żaden sposób nie przyczynia się do tego, że storna jest bardziej oblegana ;) W google mnóstwo przykładów, że strona z mniejszym PR jest wyżej w wyszukiwarce, itp :)
PR liczy sie właściwie tylko przy sprzedaży linków pozycjonerskich.
(16.07.2009, 21:30)BlueMan napisał(a): /.../
PR liczy sie właściwie tylko przy sprzedaży linków pozycjonerskich.

Czyli co nam konkretnie daje PR, bo zaczynam się gubić. Page Rank to w luźnym tłumaczeniu ranking stron, prawda? Jeśli nie wpływa na miejsce w wyszukiwarce, to jest czego wyznacznikiem?
Gdy sprzedajesz portal możesz się chwalić, mam PR równy 2 czy coś. PR kiedyś na swojej site miałem równy 2, a było o wiele mniej odwiedzin niż tu na forum, a w stopce patrze, że to forum też ma 2. Odwiedziny != PR
(25.07.2009, 08:12)unlock napisał(a): Gdy sprzedajesz portal możesz się chwalić, mam PR równy 2 czy coś. PR kiedyś na swojej site miałem równy 2, a było o wiele mniej odwiedzin niż tu na forum, a w stopce patrze, że to forum też ma 2. Odwiedziny != PR
Page rank nie ma nic wspólnego z popularnością strony(liczbą odsłon/odwiedzin).
Lukas, właśnie to napisałem
PR wpływa na indeksowanie strony i tym samym na jej miejscu w google... Tak jak już niektórzy wcześniej pisali, pomoże tutaj wymiana linków ze stronami z dużym PR, katalogowanie - najlepiej bez linków zwrotnych, bo im więcej linków na Twojej stronie do innych stron tym wartość Twojej strony mniejsza... To będzie coś takiego wartość Twojej strony / ilość linków wychodzących = rzeczywista wartość Twojej strony... Myślę, że pomogłem. :)
Witam

Mam problem z Page Rankiem pobieram stąd :http://www.mypagerank.pl/narzedzia,wskazniki_pagerank

nie wyświetla butonika tylko sam opis...page rank,pagerank,link popularity...itd

Jaka jest tego przyczyna ?czy to darmowy hosting yoyo blokuje ? jak to rozwiązać?

Dzięki
Mi tez nie wyświetla obrazka z moim nowo wygenerowanym PR
Witam wszystkich.

Jest to moja nowa strona http://www.dobrepranie.pl, dodałem
ją przez te dwa miesiące do katalogów.

I tu taki wynik pr-3

Obawiam się jednak, że przy następniej
aktualizacji może spaść.

Czy wogóle PR - może się obniżyć ?

Co o tym sądzicie. Bardzo proszę o opinie i sugestie.

Pozdrawiam.
(22.11.2009, 10:50)fublysk napisał(a): Czy wogóle PR - może się obniżyć ?
Może się zmniejszyć.
Wszystko zależy od google, a co update zmieniają algorytm. Katalogi mają małą wartość, w ciągu tych 2 miesięcy na pewno połowa z nich straci swój pr bądz nawet dostanie sandboxa, najlepiej zbuduj swoje zaplecze.


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości