Nowy hosting

Założony przez DamYan.

Po wielu przeprawach i problemach z hostingiem postanowiliśmy przenieść nasz serwis w bardziej stabilne miejsce.

Forum zostało już w pełni przeniesione w nowe miejsce, więc jeśli zauważycie jakieś błędy, problemy - bardzo prosimy o to, by nam je zgłaszać w odpowiednim wątku: Błędy skryptu MyBBoard.pl - Post #9384

Domena mybboard.pl jest aktualnie delegowana nowe serwery, więc tymczasowo znajdujemy się pod adresem http://mybboard.kei.pl

Po zakończeniu propagacji - wrócimy do naszego pierwotnego adresu.

Miejmy nadzieję, że firma, której zaufamy będzie stabilniejszą alternatywą wobec poprzedniego serwera, czego Wam i sobie życzymy.

Smutniejszą częścią newsa jest to, że musieliśmy zdecydować się na komercyjny hosting, co wiąże się z kosztami, które niestety musimy ponieść. Do tej pory korzystaliśmy z serwerów dzięki uprzejmości naszych użytkowników, kosztem stabilności. Aktualnie postawiliśmy na stabilność, za którą będzie trzeba zapłacić.

Nie jesteśmy w żaden sposób finansowani, a dotychczasowe datki od zaledwie kilku użytkowników MyBBoard.pl oraz nas samych wystarczą na opłacenie roku hostingu. Za niedługo będziemy musieli opłacić domenę i choć to już niewielki koszt w porównaniu do hostingu - nie wystarczy dotychczas zebranych pieniędzy.

Zmusza to nas do kroków, którym bardzo długo byłem przeciwny - czyli pojawieniu się reklam na naszym forum. W jaki sposób zostaną u nas eksponowane - przekonamy się już niedługo, ponieważ wspólnie z Ekipą poszukujemy złotego środa, czyli nieinwazyjnego sposobu na zaaplikowanie reklam na Supporcie, by nie przeszkadzały Wam w znajdowaniu odpowiednich informacji oraz nie utrudniały nawigacji.
To niestety nieuniknione.

Co do samych datków na rzecz MyBBoard.pl - wkrótce też podamy inne sposoby przeznaczania darowizn na realizowanie naszej misji i jeśli akcja "Wspomóż MyBBoard.pl" spotka się z Waszym gorącym zainteresowaniem, okaże się, że reklamy póki co nie pojawią się na forum.
Nie zobowiązujemy Was jednak do niczego - jeśli tylko uważacie nasz Support za serwis, który pomógł Wam w przygodzie z MyBB - przekażcie choć drobne kwoty na nasze konto. Dla Was to będzie grosz, a dla nas nieocenione wsparcie, którego nie da się przeliczyć na pieniądze. Zależy nam nadal, by serwis istniał i rozwijał się w tempie, które od początku było zabójcze i liczymy na Waszą pomoc.

Aktualnie jak przekazywać datki na naszą działalność dokładnie podałem tutaj: Dotacje na rzecz MyBBoard.pl - Post #2622

Gorąco zachęcamy Was do wsparcia.
TaniDedyk.pl
A jaki pakiet macie w kei.pl, że aż takiej pomocy potrzebujecie?
I nie rozumiem po co najdroższy z możliwych hostingów bierzecie -_-
(05.05.2009, 06:34)Kukis napisał(a): A jaki pakiet macie w kei.pl, że aż takiej pomocy potrzebujecie?
I nie rozumiem po co najdroższy z możliwych hostingów bierzecie -_-

Na razie nie jest przesądzone, że zostaniemy w Kei, poza tym Kei nie jest najdroższy i oferuje dobry serwis oraz stabilność. Dlatego testujemy jego możliwości.
Na tańsze już dłużej nas "nie stać". Płacimy więcej za stabilność naszego serwisu, odpowiedni uptime, dlatego to nie są źle ulokowane pieniądze tylko szacunek do Was, do użytkowników MyBBoard.pl. Nie ma nic złego w tym, że chcemy, aby serwis był cały czas dostępny, bezproblemowo.
Ja jestem rok na neteasy.pl (20zł m/c)
- downtime miałem chyba parę godzin od mojego dołączenia
- szybki
- dobry support
- bezproblemowy
- przyjmie spokojnie 10k odsłon/dzień
Ogólnie ten wątek nie służy temu, by przedstawiać nam oferty hostingowe, więc dalsza dyskusja w tym tonie nie ma sensu.

Idą zmiany, o tym informuję, więc co do wyboru miejsca - decyzję jednak prosiłbym o pozostawienie Ekipie. Nam aktualnie nie zależy na taniości i tańszości, nie chcemy na tym oszczędzać, bo z hostingiem borykaliśmy się od początku. Tym krokiem chcemy zakończyć te problemy.
Najlepiej użyć jednego bannera pomiędzy header a forum. Tak jak na http://www.kh3.us - Nie przeszkadza w żaden sposób i jest widoczny więc ludzie będą klikać.

Możecie też sprawdzić http://budgetvps.pl/ - Oferują tanie VPS, a pod takie forum jak te to przydał by się raczej VPS.
Ja polecam reklamy google. JA narazie ich nie uzywam bo mam serwer od wójka, ale sąsiad ich używa i wystarcza mu to na utzymanie serwera.
Reklamy google to nie za dobre rozwiązanie, mało płacą za tekstowe jedynie graficzne w miare wychodzą ale zadużo zajmują i przeszkadzają. Linuxpl.com jest tani a szybki i stabilny i dużo przyjmuje.
(06.05.2009, 15:35)kapsel napisał(a): Reklamy google to nie za dobre rozwiązanie, mało płacą za tekstowe jedynie graficzne w miare wychodzą ale zadużo zajmują i przeszkadzają. Linuxpl.com jest tani a szybki i stabilny i dużo przyjmuje.
Patrz na post Damiana
DamYan napisał(a):Ogólnie ten wątek nie służy temu, by przedstawiać nam oferty hostingowe, więc dalsza dyskusja w tym tonie nie ma sensu.
Cytat:Ja polecam reklamy google
Reklamy typu. GA, AK, OK nie są przeznaczone na fora - bo zysk z tego (bardzo) marny. Opłaca się tylko dawać na forach specjalistycznych np. na prawnych.
@DamYan
Dlaczego nie?
Moje forum oparte na Mybb 1.4 nie obciąża serwerka, a jest 20 razy większe niż te :).
Kei to wybór dla firm, a wybierasz to bo TY nie będziesz za to płacił???
http://www.prohost.pl/hosting.php?spt=1 - bez problemu te forum ciągnie przez rok.
Ogarnij troszeczkę tematykę webhostingową, bo widzę, że słabo z tym u Ciebie.
(15.05.2009, 19:10)Cracked napisał(a): @DamYan
Dlaczego nie?
Moje forum oparte na Mybb 1.4 nie obciąża serwerka, a jest 20 razy większe niż te :).
Kei to wybór dla firm, a wybierasz to bo TY nie będziesz za to płacił???
http://www.prohost.pl/hosting.php?spt=1 - bez problemu te forum ciągnie przez rok.
Ogarnij troszeczkę tematykę webhostingową, bo widzę, że słabo z tym u Ciebie.
https://mybboard.pl/neteasy-naszym-hostingodawca-t-4601.html
Zresztą nie rozumiem co chciałeś wnieść swoją wypowiedzią.
(15.05.2009, 19:10)Cracked napisał(a): @DamYan
Dlaczego nie?
Moje forum oparte na Mybb 1.4 nie obciąża serwerka, a jest 20 razy większe niż te :).
Kei to wybór dla firm, a wybierasz to bo TY nie będziesz za to płacił???

Dziękuję Ci za rady. Mam nadzieję, że Twoje słowa skierowałeś do mnie, bo nie do końca wynika to z Twojej wypowiedzi.
Co do decyzji i Twoich argumentów, że coś jest "dla firm" nie bardzo je rozumiem, czym są podyktowane, nie to jest jednak istotne. Istotne jest jednak to, że wypowiadasz się na temat, o którym:
1. nie masz pojęcia (do tej pory to ja płaciłem za domenę i wszelkie koszta związane z obsługą serwisu)
2. nie powinieneś się wypowiadać (bo nie wpłaciłeś ani złotówki na rzecz MyBB)
3. nie możesz mieć pojęcia, bo za krótko tutaj jesteś.

Podsumowując - zanim wypowiesz się poprawną polszczyzną na mój temat, temat "polityki" supportu i wszelkich spraw organizacyjnej maści - po prostu się zastanów z jakiej pozycji "startujesz", dla własnego dobra, by nie robić z siebie idioty.

(15.05.2009, 19:10)Cracked napisał(a): http://www.prohost.pl/hosting.php?spt=1 - bez problemu te forum ciągnie przez rok.

Lekcja gramatyki: to forum :)
Lekcja życia: jeśli sam używasz jakiegoś hostingu, jest jasne, że będziesz go polecał. Wybór hostingu dla supportu - pozostaw Ekipie tworzącej support. Jeśli nikt nie wpłaci żadnych datków i tak to ona będzie finansować istnienie serwisu.

Wątek zamykam.


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości