MyBB cierpi na brak dobrych stylów (themes)

Założony przez DamYan.

Nie wiem czemu tak jest, ale właśnie MyBB dużo traci przez to, że nie ma dla niego ładnych dobrych stylów, które działałyby bez zarzutu, jednocześnie wyglądając profesjonalnie.

vB, IPB, czy nawet phpBB3 mają swój własny styl, który wygląda ładnie, jest jak dla mnie adekwatnie proporcjonalny, nie ma przesady w wodotryskach, przy zachowaniu funkcjonalności i nowoczesnego wyglądu.

Jak myślicie, czemu tak jest i jak temu zaradzić?

PS
Zerknijcie na to: https://mybboard.pl/attachment.php?aid=99 Naprawdę wygląda świetnie w porównaniu do oryginalnego stylu MyBB... a jest przecież wzorowany na IPB.
TaniDedyk.pl
jak taki virus robi style to nie ma co się dziwić. ;) żeby były dobre style trzeba je ROBIĆ, a nie rozmyślać czemu ich nie ma. a ten styl z IPB jest do niczego w porównaniu domyślnym stylem MyBB.
(15.07.2009, 10:59)marines napisał(a): jak taki virus robi style to nie ma co się dziwić. ;) żeby były dobre style trzeba je ROBIĆ, a nie rozmyślać czemu ich nie ma. a ten styl z IPB jest do niczego w porównaniu domyślnym stylem MyBB.

No właśnie mnie się on bardzo podoba, używałem go i było nim ogromne zainteresowanie tutaj oraz na innych forach. Niektórzy twierdzili nawet, że to najlepszy styl (w tamtym czasie) do MyBB. Zdania są więc podzielone.
Cóż, grafików jest sporo, ale raptem kilka styli jest ciekawych, a reszta to już beznadziejne. Jakby graficy starali się robić tak style jak Tuptuś, to style by były piękne, ale cóż - tak nie jest..

Co do Tego stylu IPB - mnie się również nie podoba, ale jest ładniejszy od domyślnego MyBB.
Ja osobiście jestem poczatkującym grafikiem ale staram sie robić style. Moim zdanie Defualtowy styl MyBB powinien zostać zmieniony w wersji 1.6.

Marines, nie obrazaj mnie bo ja ciebie nie obrażam. Będę sobie robił co chce i kiedy chce.
(15.07.2009, 11:26)DamYan napisał(a): Niektórzy twierdzili nawet, że to najlepszy styl (w tamtym czasie) do MyBB. Zdania są więc podzielone.
owszem są. styl IPB był naprawdę piękny jeszcze kilka lat temu. teraz wszystko poszło sporo do przodu, a styl IPB stał się po prostu przestarzały. nie mówię, że styl MyBB jest doskonały, bo nie jest, ale jest nowszy od tego z IPB. poza tym panuje złudne przekonanie, że ten styl jest wspaniały i w ogóle, bo pochodzi z płatnego i profesjonalnego skryptu (np. mała popularność).

(15.07.2009, 11:55)virus4 napisał(a): Marines, nie obrazaj mnie bo ja ciebie nie obrażam. Będę sobie robił co chce i kiedy chce.
chcesz o tym porozmawiać? zapraszam na PW.
Rzeczywiście. Kiedy jakiś nowy użytkownik instaluje MyBB, od razu trochę go odpycha (?) styl domyślny. Może dlatego, że jest taki... pusty? A może nieprzemyślany? Robiony na odwal?

Nie wiem.

Ale rzeczywiście MyBB lepiej prezentuje się w stylu IPB, choć - jak twierdzicie - ten jest przestarzały.
Ja bym proponował aby jakiś z lepszych grafików MyBB zrobił prosty ale ładny styl dla MyBB.
Szczerze mówiąc - nie wiem co niektórzy mają do domyślnego stylu MyBB. Ja jak wieki temu zaczynałem przygodę z MyBB, to podobał mi się domyślny styl MyBB - był przynajmniej prosty i przejrzysty. Za to styl IPB nie podoba mi się, vB pozostawię bez komentarza, a najlepiej z tych dwóch wypada jednak phpBB (motyw z wersji 3.0). Ja mam przynajmniej takie odczucia.


(15.07.2009, 11:55)virus4 napisał(a): Moim zdanie Defualtowy styl MyBB powinien zostać zmieniony w wersji 1.6.

http://community.mybboard.net/thread-51903.html
(15.07.2009, 14:18)virus4 napisał(a): Ja bym proponował aby jakiś z lepszych grafików MyBB zrobił prosty ale ładny styl dla MyBB.

Niestety to się nie stanie, w wersji 1.6 nie będzie żadnych większych zmian co do stylu:

Tomm M napisał(a):I think it's been mentioned that there's no major changes to the default style in MyBB 1.6.

Źródło: Suggestion for a new default theme, Post: #8

Być może w następnych coś się zmieni pod tym względem, miejmy nadzieję.
Muszę powiedzieć, że zmiana stylu przydałaby się. Aktualny styl jest bardzo archaiczny. Przydałaby się doza nowoczesności. Wystarczy popatrzeć jaka jest różnica między domyślnym stylem IPB 2.3.x a 3.x. Różnica jest ogromna. Nowy styl IPB o wiele bardziej mi się podoba. To samo mogłoby być zrobione w MyBB.
No i właśnie. Do wydania wersji 1.6 jest jeszzce trochę czasu więc styl można zrobić (przecież zrobienie takiego stylu nie trwa rok).
Virus, to im to napisz, bo same gadanie na forum nic nie pomoże :P.

Poza tym wydaje mi się, że oni bardziej chcą się skupić na skrypcie, jego funkcjonalności, bezpieczeństwie, niżeli na wyglądzie ;).
(16.07.2009, 08:38)nerr napisał(a): /.../
Poza tym wydaje mi się, że oni bardziej chcą się skupić na skrypcie, jego funkcjonalności, bezpieczeństwie, niżeli na wyglądzie ;).

I bardzo dobrze! To nie MyBB-Twórcy powinni zatroszczyć się o nieprzeciętny wygląd. Dla mnie nie byłoby nic złego, gdyby zrobić mały competition wśród grafików, którzy daliby propozycje zmian. Czasami kiszenie się tylko we własnych pomysłach zabija kreatywność tych, którzy mogliby się wykazać, tym bardziej, że to oni zazwyczaj są klientem końcowym.
No tylko że taki konkurs trzeba by ogłosić na całym świecie bo dużo krajów korzysta z MyBB i ma tez swoich grafików. Potem wyłonić laureata.. To trochę potrwa.


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości