MyBB by Przemo - już w wakacje!

Założony przez Łukasz Tkacz.

Zobacz w Portalu - MyBB by Przemo - już w wakacje!Skoro znacie silnik MyBB, z pewnością kiedyś słyszeliście lub mieliście do czynienia z phpBB by Przemo – jest to polska, bardzo rozbudowana i popularna modyfikacja-fork skryptu phpBB, na której działa ogromna ilość for dyskusyjnych. Autor tego forka, tytułowy „Przemo” zainteresował się w ostatnim czasie skryptem MyBB. Efekty są zaskakujące – za jakiś czas zobaczymy MyBB by Przemo!
 • Integracja z popularnymi serwisami społecznościowymi takimi jak Facebook, Twitter czy Blip, oraz zintegrowana obsługa Wykopu, Kciuka, Sfory, YouTube itp.
 • Dodanie zaawansowanego portalu, galerii zdjęć oraz systemu downloadu plików.
 • Możliwość bardzo szybkiej integracji z popularnymi CMSami: Drupalem, Joomlą, Wordpressem, a także WebSpell, PHP-Fusion oraz Quick.cms.
 • Dodany zaawansowany shoutbox (korzystający z ajaxa) obsługujący między innymi uśmieszki, BBcode, cenzora słów, automatyczne odświeżanie.
 • Edytor WYSIWYG dla postów (coś takiego jak w np. Wordzie), do tego możliwość używania HTMLa w postach.
 • Znacznie więcej różnych efektów takich jak przeciąganie, rozwijanie, upuszczanie, wbudowane kolorowanie nicków zgodnie z kolorem ich grupy.
 • Ulepszenie panelu użytkownika, dodanie opcji wyboru domyślnej grupy, tworzenia listy kontaktów, zapraszania znajomych oraz wysyłania prezentów.
 • System pomocy – punktów zintegrowany (lub nie, zależnie od ustawień) z reputacją. Użytkownicy będą mogli przekazywać sobie punkty, oraz przyznawać piwa / punkty „pomógł”.
 • Znacznie ulepszone SEO – domyślny styl zbudowany w pełni na semantycznym HTML5, wbudowana opcja linków ze słowami kluczowymi oraz możliwością tworzenia wirtualnych katalogów np. moj-dzial/nazwa-tematu.html .
 • Możliwość bardzo szybkiego tworzenia dodatkowych podstron z dowolną zawartością.
 • Wbudowane kilka mechanizmów do ochrony przed spamem internetowym i robotami.
 • Możliwość logowania również przy użyciu między innymi OpenID.
 • Natywne dodanie obok prototype również javascriptowej biblioteki jQuery w taki sposób, aby obie funkcjonowały bez żadnych konfliktów.
 • Możliwość automatycznego powiadamiania użytkowników o braku aktywności, zachęcanie do powrotu na forum, oraz powitalna prywatna wiadomość.
 • Dodane funkcje sterujące do szablonów, dzięki czemu będzie można w nich używać wbudowanego języka podobnego działaniem do PHP.
 • Poprawienie wydajności skryptu – nasze fora będą w sposób znacznie mniejszy obciążać serwer, pomimo dodania ogromnej ilości nowych funkcji. Zapowiadana jest również optymalizacja zapytań do bazy danych, dzięki czemu znacząco spadnie ich ilość, oraz dodanie funkcji tworzenia zaawansowanego cache.
 • Dodatkowe funkcje zabezpieczające przed atakami typu CSRF, XSS, SQL Injection oraz funkcja zdalnego blokowania forum przez administratora.
 • I znacznie, znacznie więcej!
Jeżeli jakaś z opcji nie będzie Wam potrzebna, nie musicie się o nic martwić – wszystko będzie do skonfigurowania z panelu administratora lub moderatora. Prace nad modyfikacją znajdują się już w zaawansowanej fazie i możemy spodziewać się jej już na tegoroczne wakacje! Co więcej, każdy z Was otrzymuje teraz możliwość zgłoszenia własnego pomysłu, który być może zostanie dodany do MyBB by Przemo – zapraszamy do pisania na forum, na pomysły czekamy do 7 kwietnia, mile widziane są również opinie odnośnie planów wydania takiej przeróbki.

Zapomnijcie również o problemach z konwersją: twórcy zapewniają, że do skryptu będzie dostępny prosty w obsłudze, ale skuteczny konwerter pozwalający na przerobienie dotychczasowego forum MyBB, a także przejście z innych silników, takich jak phpBB3, phpBB by Przemo, punBB oraz SMF. Zapowiada się bardo ciekawie.

Dodano 01.04.2011, 23:48:
No i już znamy dokładne szczegóły, a przedstawiają się one w zaledwie dwóch słowach: Prima aprilis!
Mamy nadzieję, że żart zaserwowany przez ekipę MyBB PL okazał się dosyć ciekawą odmianą od codzienności :)
TaniDedyk.pl
O Boże, kolejny w ch** zawalony modami i obciążający bazę skrypt Przema. :D Pożyjemy, zobaczymy, ale jak na razie nie oczekuję niczego wielkiego.
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
jak będzie tak wolny i syfiasty jak "php by Przemo" to napewno go nie zainstaluje.Przecierz mybb czysty jest naprawde dobry i szybki, jak "Przemo" sie nim zajmie to duże szanse że nigdy nie będzie tak dobry jak w tej chwili a moze sie nawet pogorszyć.
A mi tam się podoba. Zapowiada się ciekawie, spora ilość przydatnych dodatków i poprawione wady MyBB. Czegoż chcieć więcej? :)
@krzysztof903:
Od wydania phpBB by Przemo minęło sporo czasu, z pewnością MyBB by Przemo nie będzie pisane w taki sam sposób :)
A tak btw. na średnich forach Przemo jest szybsze niż MyBB.
Naprawdę dużo tych modyfikacji... Szykuje się przełom? ;)

Semantyczny HTML5... Kto wie, czy MyBB by Przemo nie "zawstydzi" deweloperów MyBB :D Dopiero w wersji 2.0 ma pojawić się styl zgodny ze standardami...
Żadna sprawa nie jest przegrana dopóki choć jeden szaleniec o nią walczy. Tylko wariaci są coś warci.
no to po wakacjach i pierwszych testach czeka mnie chyba przesiadka :) oby tylko nie zawalało to serwera jak phpbb by Przemo ;)
Czytając te nowe funkcje które mają wejść w nowej wersjii mybb edytowanego przez Przema mam wrażenie, że to trochę przesłodzone aczkolwiek wciąż jestem pod wrażeniem niektórych planów które mają zostać zrealizowane i oddane nam do użycia więc jestem pozytywnie zaskoczony. :)
Szczerze mówiąc mam mieszane uczucia. Zobaczymy, jak to wszystko wyjdzie. Jak będzie dobrze, to chwała autorowi. Jednak i tak będę korzystał z czystej wersji. :D
Może i ładnie wygląda ale mnie to śmierdzi na 100km niezłym kawałem :D
Ja jestem otwarty - może nawet stworzymy nowy support lub przynajmniej dział u nas. Nasi Graficy, a jest ich aktualnie cała siiiła, z pewnością chętnie stworzą logotyp.
Podziękowali: michalw
Prima Aprilis?
(01.04.2011, 15:54)DamYan napisał(a): Ja jestem otwarty - może nawet stworzymy nowy support lub przynajmniej dział u nas. Nasi Graficy, a jest ich aktualnie cała siiiła, z pewnością chętnie stworzą logotyp.
Graficy jak zwykle zwarci i gotowi, generale! :ninja:

Tak się właśnie zastanawiałem nad kwestią stylów. Jeśli w Przemo rzeczywiście ma być przejrzysty, semantyczny kod to robienie stylów byłoby przyjemnością. ;) A ile by to czasu zaoszczędziło...
Żadna sprawa nie jest przegrana dopóki choć jeden szaleniec o nią walczy. Tylko wariaci są coś warci.
Prima Aprilis bo dziwne że akurat dziś o tym mowa :)
No to super!

Przemo zrobił genialną edycję PHPBB 2. Mam nadzieję, że z MyBB bedzie to samo :).


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości