Mój pierwszy komputer

Założony przez Blue.

Witam ! W tym wątku każdy użytkownik będzie mógł się pochwalić swoim pierwszym komputerem, jaką on miał konfigurację, jak długo im służył itp.

Moim pierwszym komputerem był Commodore C64. Miał on przeogromną pamięć 64kB, procesor o prędkości 1MHz, a programy i gry były wgrywane za pomocą kaset przy użyciu magnetofonu :lol:

Jeżeli chodzi o mój pierwszy komputer typu PC to posiadał on 64MB pamięci, procesor 700MHz, dysk twardy 20,4 GB i kartę graficzną Riva TNT2 z pamięcią własną 32MB (!). Posiadał system Windows ME. Służył mi bezawaryjnie 10lat, niestety jak się zepsuł to nie dało [i nie opłacało] się go naprawiać :(
Windows ❼ Forum
Za złudzenia płaci się rzeczywistością...
Tylko głupcy mogą być szczęśliwi - czyż nie warto być głupcem?
Jak Bóg chce komuś dokuczyć odbiera mu rozum.
TaniDedyk.pl
Jeden z pierwszych laptopów z windowsem jaki w ogóle był, marka compaq, miał windows 3.1(nie 11 ;))do tego moja matka dostała peceta również z win 3.1 i ogromną drukarke która ważyła tyle że 2 lata temu chodziłem w gipsie gdy spadła mi na noge.

Oba sprzęty miały po 8 mega pamieci a procesor... nie pamietam, ale pewnie ok 120 mhz ;)
Mój pierwszy komputer to z system Microsoft Windows XP, procesorem jednordzoniowym o mocy 1,4 GHz i pamieci ram 1 gb :P Tyle pamietam.
@up: A ja pamiętam więcej ^^

Mój pierwszy komputer miał z tego co pamiętam Windows'a 2000 który miał chyba mniejsza moc niż mój kalkulator. Później miałem Komputer z Windows'em 95 który też działał jak kalkulator chociaż nawet GTA Vice City działało :O Miał gdzieś chyba 16 Mb RAM'u. Później standardowo, PC z windows XP. Procesor 1,6 GHz, RAM 256 Mb, Karta graficzna 64 Mb. Mogę się pochwalić że niedawno gdzieś w zakamarkach znalazłem oryginalne opakowanie (wraz z zawartością) od Windows 3.11! ^^ Postawiłem sobie to w gablocie wraz z książkami :D
Najpierw C64, szczegółów żadnych nie pamiętam. Potem była A600... co za cudeńko, do tej pory wracam do np Superfroga na emulatorze :)
A pierwszy pc: celeron 366mhz, 64mb ram, dysk 3 gb, riva tnt vanta, windows 98
Commodore 16 :x

PC? Jakiś Pentium, co miał 133 MHz, czy coś w tych granicach. Najpierw 8 MB RAMu, potem pojawiło się aż 16! :D Karty graficznej nie pamiętam, ale za to dysk miał zawrotną pojemność 70-80 MB :)


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości