Legalność obrazków z IPB

Założony przez MisterX.

wersja skryptu MyBB:1.6.1
adres forum:konsolka.xaa.pl
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty, nazwa stylu/theme/szablonu):

Siema! Mam małe pytanko odnośnie stylu MyBBIPB od KubyG (Trufelka). Otóż na jego stronie można pobrać styl upodabniający MyBB do IPB3. http://kubag.cba.pl

Zdziwiło mnie jednak to, że zostały w nim użyte oryginalne grafiki z IPB, a czytałem gdzieś, że jest to nielegalne. To samo zauważyłem na forum http://nfs24.pl Tam autor dopisał po prostu Inspired by IPB. Czy to wystarczy? Pytam się, ponieważ sam chciałbym umieścić takie grafiki na moim forum i nie wiem po prostu czy mogę to zrobić. Jeżeli nie - czy są jakieś podobne grafiki do tych?
TaniDedyk.pl
Z tego co wiem (a raczej wiem dobrze) bez pisemnej zgody autora nie mamy prawa wykorzystać jego obrazków - jest to po prostu nie legalne. Można natomiast stworzyć podobne i tyle.
Czyli, instalując styl MyBBIPB3 łamię prawo, tak?
Jeżeli styl zawiera skopiowaną grafikę z orginalnego stylu IPB to usuń ją lub zrób podobną i już.
Posiadam styl IPB w wersji 3.0.5, Więc obrazki wykorzystałem do stylu dla MyBB. Więc możesz spokojnie używać stylu bez narażania się na jakieś konsekwencje :)
Posiadanie licencji IPB nie upoważnia Cię do możliwości rozpowszechniania grafik jak i samego skryptu - więc tak czy siak łamiesz prawo.
Nie pisałem że posiadam licencje.. Styl dokładnie jest bez licencji.. Więc teraz mam prawo czy nie ? ;]... Kolega mój otrzymał go bez licencji więc podarował także i mi.. Więc według mnie jeśli styl nie posiada licencji... To mogę rozpowszechnić parę obrazków.. a dokładnie tylko 3...
Nieznajomość prawa nie zwalnia od odpowiedzialności za jego nieprzestrzeganie. Wiele razy był już temat przerabiany. Firmy takie jak Internet Brands czy Invision Power Services mocno pilnują swoich interesów choćby ze względu na to, że są twórcami standardów/wzorów w świecie skryptów forów. Możesz liczyć na brak konsekwencji, oczywiście, ale nie igrałbym z ogniem.
Ok. A więc obrazki zostaną wykasowane, więc trzeba będzie własne wgrać :)
Zastanawiam się jednakże, że posiadam Licencje do IP Board. To w takim razie mogę używać Grafiki z IP Board na MyBB?
Przeczytaj w licencji na jakich dokładnie warunkach jest opisanie z oryginalnych grafik IPB.


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości