Konfiguracja serwera pod ultra szybkie forum

Założony przez zarabianie24.

Dział na ten temat wybierałem kilka minut i wydaje mi się on najbardziej odpowiedni. Jednak gdybym się mylił proszę o przeniesienie.

Chciałbym się zapytać jak wygląda konfiguracja serwera mybboard.pl? nie ukrywajmy, że forum Mybboard jest jednym z najszybszych for co potwierdzają testy na tools.pingdom.com z wynikiem poniżej 1s, kiedyś wydziałem tam nawet 0,5s. Pisałem kilka lat temu z kimś z Teamu Mybboard i otrzymałem informację, że jest jakaś inna konfiguracja serwera, niż to było u mnie. Niestety u mnie tego nie wdrożyliśmy, ponieważ z tego co pamiętam istniała możliwość, że kilka funkcji nie będzie działać.

Teraz postanowiłem wrócić do tematu ultra szybkiego forum mybb. Przeszukałem tematy i znalazłem ten post: Instalacja MyBB na VPS - Post #199876

Czy mybboard.pl działa tak szybko właśnie ze względu na rozwiązanie ngnix na serwerze?

Aspekty związane bezpośrednio ze stroną/skryptem mybb czyli cachowanie, kompresja itp pomijam bo to są sprawy oczywiste.
Daniel Praźmo napisał 13.01.2015, 17:18:
Nie. Dział "Serwis MyBB PL" Jest mimo wszystko nieodpowiednim działem, więc przenoszę do HP.
TaniDedyk.pl
W wypadku VPSów i serwisów dynamicznych nginx sprawdza się najlepiej, i tak, na MyBB PL korzystamy właśnie z tego serwera WWW, co w sumie nigdy nie było tajemnicą. Oczywiście na szybkość działania składa się jeszcze kilka innych czynników, ale na ten temat to już musiałby się wypowiedzieć Łukasz.
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
Podziękowali: zarabianie24


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości