global.css i ustawienia tła

Założony przez voytec.

Gdzie w global.css są ustawienia tła http://wstaw.org/d/1eba , na tym wątku http://forum.mybbthemes.pl/thread-29-post-120.html#pid120 znalazłem że tło nazywa się #container ale jak wpiszę inny kolor to zmieniają się napisy pod forum "Dział zawiera nowe posty, Dział nie zawiera nowych postów, Dział jest zablokowany"
DamYan napisał 20.07.2009, 00:08:
Temat dotyczy stylu, więc przenoszę do Stylów. Postaraj się następnym razem bardziej pomyśleć przy zakładaniu tematu, gdzie bardziej pasuje.
Druga sprawa -> 1 wątek = 1 wątek
TaniDedyk.pl
To pobierz kolor tła i znajdź je w tym drugim edytorze, który wyświetla cały kod css (bodajże zaawansowany). No i wtedy podmień je z wybranym kolorem.
w zaawansowanym trybie szukam tego koloru, a szukając go w taki sposób zeszło by mi jakiś czas.
Ale upewnij się, czy tło nie jest obrazkowe. Jeśli to jeden kolor, to rób printscreena, otwórz w Gimpie, Photoshopie czy nawet ArtWeaverze (ew. PhotoFiltrze) i pobierz ten kolor. Wyświetli ci się jego kod.

Czego tu nie umieć i nad czym tak długo siedzieć :P?
Bo podmieniasz zły atrybut, skoro Ci się zmieniają teksty... Masz podmienić #background na odpowiedni kolor. Tylko nie rozumiem jednego. Nigdzie nie napisałeś o co Ci chodzi ;x DIV #container to bodajże czwarty od góry DIV w global.css. Żeby podmienić jego tło - wpisujesz w:
Kod:
background: #rrggbb;

Gdzie rrggbb to odpowiedni kolor w systemie szesnastkowym. Możesz go pobrać za pomocą zakraplacza w GIMPie, a następnie skopiować kod z 'mieszacza' kolorów (w przyborniku takie dwa nachodzące na siebie, początkowo czarny i biały, kwadraty - klikasz na to i po prawej jest kod).

Ja mam tylko nadzieję, że rozumiesz, bo tego się prościej chyba nie da wytłumaczyć :P


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości