Filmy, które warto obejrzeć

Założony przez DamYan.

Nie mamy takiego wątku jeszcze tutaj, a szkoda. Fajnie będzie jak każdy z nas, jak coś obejrzy ciekawego - zaprezentuje tutaj w wątku.

Jest jednak kilka warunków, żeby to nie były posty w rodzaju "całkiem fajny film!" i na tym koniec recenzji. Wysilmy się nieco :), by napisać coś o fabule, wrzucić okładkę filmu, oryginalny tytuł, może jakąś ciekawostkę.

Od razu piszę, że jest kategoryczny zakaz umieszczania jakichkolwiek linków do nielegalnych treści.

Na dobry początek ode mnie - Siedem dusz / Seven Pounds / (2008)

[Obrazek: 72432622.jpg]

Więcej o samym filmie: http://www.filmweb.pl/f459974/Siedem+dusz,2008

Ode mnie: Kiedyś Willa Smitha kojarzyłem z głupich komedyjek i w sumie nie dziwota, bo zaczynał choćby jako "młokos" od taniego żartu w "Bajer w Bel Air". W tym filmie, ze sławnego luzaka, staje się poważnym obrońcą życia i jego piękna, uczciwości i sprawiedliwości. Nie robi tego jednak za pomocą pistoletu, karate i innych ciekawych narzędzi, do których przyzwyczaił nas w innych filmach.
Polecam ze względu na to, że film opowiada niesamowitą historię młodego i zdolnego człowieka, który tak bardzo kochał ludzi, że oddał im samego siebie. Wzruszający, nie przesadnie patetyczny, taki zwykły. O radości, o smutku, o wierze, o nadziei i przede wszystkim o miłości.
Na niedzielę, w sam raz.
TaniDedyk.pl
To do Lordka kilka filmów które powinno się obejrzeć;)

1. The Secret (http://www.thesecret.tv) - film na podstawie książki Rhondy Bryn o tym samym tytule - film który (dla mnie na przykład) zmienia przekonania na temat życia. Nie będę opowiadał treści, bo za dużo jej nie ma, ale są tam wypowiedzi na temat sekretu... Co jest sekretem? To prawo przyciągania;)

2. Pursuit To Happiness (http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=23424) - film z Willem Smithem o drodze jaką musi przejść człowiek by zdobyć wymarzoną pracę jako makler giełdowy...

3. Jestem na "TAK"(http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=32844) - to jedyny film z Jimem Carey -em który mi się podobał.. "Bohaterem filmu jest sfrustrowany urzędnik bankowy - introwertyk, który na większość propozycji odpowiada nieodmiennie "nie"", ale co będzie jeśli będzie na każde pytanie odpowiadał "TAK". Ten film to komedia, ale uczy, że więcej z życia weźmiesz jeśli będziesz na niego otwarty.

4. Anioły i Demony (http://www.filmweb.pl/f330332/Anioły+i+Demony,2009) - film twórców Kodu Leonarda Da Vinci, który opowiada o... Co prawda nie trzyma "za jaja" tak samo jak Kod, ale warto obejrzeć by poznać zakamarki Państwa Watykańskiego (choć sam się dziwię jak oni go nagrali)...

5. Wojna Polsko - Ruska (http://www.filmweb.pl/f298581/Wojna+polsko-ruska,2009) - film z p. Szycem traktujący sobie o miłości, pełen zabawnych tekstów, gagów, i wspaniałych sytuacji.. Film zdecydowanie od 18 lat, ze względu na teksty... Polecam w szczególności...

6. Włatcy Much - Ćmoki, Czopki i Mondzioły (http://www.filmweb.pl/f471853/Włatcy+móch+Ćmoki,+Czopki+i+Mondzioły,2009) - film o.. Maślana, Konieczko, Anusiak i Czesław.. Mówi to coś wam?:P

7. Dziennik Nimfomanki (http://www.filmweb.pl/f467539/Dziennik+nimfomanki,2008) - tu zacytuję: "Film ukazuje precedens niepohamowanych schadzek średniej klasy dziewczyny z Francji. Goszcząc w hotelach, parkach i na cmentarzach, popada w prostytucję, poznając cierpkie niuanse burdelu i swój finał „wybawienia”.". A film polecam ze względu na bardzo fajną muzykę która jest niesamowita.

8. Equilibrium (http://www.filmweb.pl/f32375/Equilibrium,2002) - Cytat: "W przyszłości, w miejscu o nazwie Libria, żyje społeczeństwo, które tłumi wszystkie emocje. Codziennie każdy z obywateli musi zażywać przepisaną przez rząd dawkę leku prozium, zabijającego uczucia." Film, ala Matrix ale kilkanaście razy lepszy;) Szczególnie polecam ostrą końcówkę gdzie kleryk John Preston zabawia się w Neo i rozwala wszystko i wszystkich;)

9. The Opus (http://www.goko.com.au/theopus/) - film jest kontynuacją filmu The Secret. Co prawda nie oglądałem jeszcze.. Ale wszystko przede mną:)
1. The Ring
2. Grudge
3. I Robot
4. I'am Legend
5. Fast and Furious

Więcej info na temat filmów w mojej sygnaturce ;)
Wszystko za życie - SZCZEGÓLNIE POLECAM! Film opowiada o zdolnym uczniu i sportowcu, który chce wyrwać się z szarej rzeczywistości życia. Christopher McCandless postanawia, więc wyruszyć w podróż.

Appaloosa - Nie jest to zwykły western. Jest to opowieść o dwóch przyjacielach, którzy wprowadzają odpowiednie porządki w najniebezpieczniejszych miasteczkach. Za dużo się w nim nie dzieje, ale ja lubię takie filmy ;)

Przebłysk geniuszu - Bardzo ciekawy film o samochodowych wycieraczkach :P Oparty na faktach, które miały miejsce w latach 60-tych. Znana dziś wszystkim firma "Ford" wykorzystała wynalazek naszego głównego bohatera. Ten zwraca się do sądu i toczy "bitwę".
Ultimatum Bourne'a
Bourne żyje bez ojczyzny i przeszłości. Na skutek brutalnego szkolenia, którego nie pamięta, a któremu poddali go ludzie, których nie jest w stanie zidentyfikować, Bourne stał się śmiertelną bronią – jest najtrudniejszym celem, z jakim kiedykolwiek miało do czynienia CIA. Od czasu, kiedy kilka lat temu znaleziono go pływającego w Morzu Śródziemnym u wybrzeża Włoch, mężczyzna desperacko usiłuje dowiedzieć się, kim jest i kto nauczył go zabijać.
Strzelec
Znakomity snajper, po tym jak przyczynił się do śmierci niewinnej osoby, postanawia zamieszkać samotnie w leśnej chacie w Arkansas. Jego byli pracodawcy, mówiąc mu, że potrzebują jego pomocy w uniemożliwieniu morderstwa, nakłaniają go do powrotu do pracy. Okazuje się, że mężczyzna został oszukany i teraz oskarżany jest o zabójstwo, któremu miał zapobiec. Uciekając przed policją mężczyzna próbuje odnaleźć prawdziwego mordercę i dowiedzieć się kto go zdradził
Hooligans
Utalentowany student dziennikarstwa na Harvardzie - Matt zostaje niesłusznie wyrzucony z uczelni. Wyjeżdża do Londynu, do siostry, aby zerwać z przeszłością. Tam poznaje Pete'a, który wprowadza go w świat zagorzałych kibiców piłki nożnej. Jedność i siła fanów West Ham United daje mu poczucie pewności siebie, jakiej do tej pory mu brakowało. Okazuje się jednak, że w świecie, do którego wkroczył, dominuje nienawiść do dziennikarzy. Ekipa zaczyna podejrzewać, że Matt jest rasowym dziennikarzem w "szalikowym" przebraniu. Siła drużyny, która miała go wzmocnić, nieoczekiwanie obraca się przeciwko niemu
Hooligans 2
Efekt Motyla
Kiedy Evan Treborn odkrywa, że może zamieniając wspomnienia odwrócić bieg swojego niezbyt udanego życia, przypadkowo zmienia też losy swoich najbliższych, i to z jak najgorszym skutkiem. Gdy "nowe życie" w coraz bardziej niebezpieczny sposób wymyka mu się spod kontroli, Evan musi odkryć wydarzenie ze swej przeszłości, które może uchronić go przed śmiercią i połączyć z ukochaną.
Braterstwo broni
http://www.filmweb.pl/f109360/Braterstwo+broni,2004

To takie moje ukochane rodzynki. ;)
Solista / The Soloist (2009)

[Obrazek: 72892712.jpg]

Więcej o samym filmie: http://www.filmweb.pl/f458759/Solista,2009

Ode mnie: Przejmujący film o trudnej przyjaźni. Bardzo lubię Downeya Jr. na dużym ekranie, ponieważ ten człowiek ma aktorstwo we krwi. Potrafi świetnie stworzyć wielopoziomową postać, targaną różnymi słabościami. Tutaj jest dziennikarzem - Steve'em Lopez'em, który używając swoich standardowych metod w poszukiwaniu informacji i tzw. sensacji rozbija się o... brak dobrego tematu. Impas przerywa Nathaniel (Jamie Foxx), wirtuoz wiolonczeli, wrażliwy do tego stopnia, że stracił wszystko: możliwość zrobienia kariery, przyjaciół i kontakt z rzeczywistością. Nathaniel jednak okazuje się nie tylko dobrym materiałem do artykułów, ale nadzieją dla Steve'a na nowo odrodził się w nim wrażliwy człowiek.
Film jest spokojną opowieścią, dlatego nie polecam, jeśli oczekujecie akcji. Mnie pozwolił się zatrzymać i nieco zastanowić nad akceptacją otaczających nas ludzi takimi, jacy są. Pierwotnie zawsze chcemy świat i innych dostosować "pod siebie", życie i "Solista" pokazują jednak, że może być zupełnie inaczej i to wcale nie gorzej.
13 dzielnica - Ultimatum (2009)
[Obrazek: 7282070.2.jpg?l=1250615897000]
O filmie: http://www.filmweb.pl/f487915/13+dzielnica+-+Ultimatum,2009

Ode mnie:
Lubie kino akcji dlatego film mi się podobał, po znakomitej pierwszej części czekałem na dwójkę i jest :] Świetni aktorzy Cyril Raffaelli "Damian Tomaso" i David Belle "Leito" i ich parkour ;d Film polecam!
To ja polecam :

"Wrogowie publiczni"

[Obrazek: wrogpwie.jpg]

Film przedstawia postać Johna Dillingera - jako przebiegłego i bezkompromisowego i bezczelnego gangstera specjalizującego się w napadach na banki.Postać historyczna ówczesnego świata przestępczego USA.
Film nader realistycznie trzymający się tamtej epoki. I bez mała z dokumentalną wizją wpisuje się znakomicie w klimat tamtych czasów.
Że o znakomitej grze aktorskiej tytułowego J.D. granego przez J.Deepa nie wspomnę.
Nieprzerwanie ściganego przez czołowego agenta FBI Melvina Purvisa.
Świetnie obsadzony w tej roli Christian Bale
Film zwieńczony legendarną już ostateczną rozgrywką.
Polecam !
Polecam stary już ale bardzo fajny film "Święci z Bostonu"
Polecam "2012" <3
"13 Dzielnica" - wszystkie części i "Pojutrze"
Czas na "Bękarty wojny" Q.Tarantino

[Obrazek: bekar.png]

Film świetny,obsada znakomita ,gra aktorska na najwyższym poziomie.
Niepokojąco-przekonywujący Ch.Waltz jako płk.Hans Land.Brad Pitt jak zwykle znakomity .Jak i cała obsada na wysokim równym poziomie.Są sceny smaczki , które na pewno przejdą do historii gatunku.
Przewrotne,wielowątkowe kino Tarantino najwyższej miary.Poparty świetnym scenariuszem.Jednym słowem, polecam!


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości