Dlaczego warto mieć bloga?

Założony przez DamYan.

Nigdy jakoś nie lubiłem pędzić za trendami, ale aktualny stan rzeczy zmusza do dostosowania się do zmieniających się norm.

Wydawałoby się, że aktualnie każdy powinien mieć bloga. I tak się zastanawiam, dlaczego takiego bloga warto mieć?

Śmieszne, ale ostatnio właśnie jakoś mnie tak "naszło", aby założyć swój blog. Nie lubię dokonywać nieprzemyślanych zmian, które będą jeszcze dodatkowo odbierać mój i tak ograniczony wolny czas, więc jakoś wzbraniałem się przed tym, by założyć swój internetowy dziennik, ale teraz jakoś... przekonuję się do tej formy wymiany myśli i dzielenia się sprawami przez się odkrytymi :)

Więc dlaczego warto, zapytam jeszcze raz? :angel:
TaniDedyk.pl
ja osobiście polecam pisanie blogów. może to zabrzmi absurdalnie, ale prowadzenie bloga jest dla mnie przygodą. :D na jesieni stuknie mu już 3 rok. blog może kreować wizerunek osoby, wyrabiać o niej opinię internautów, aż w końcu nawiązywać znajomości. blog to także wiele wyrzeczeń i pracy. na początku nie jest kolorowo. przede wszystkim brak czytelników. jak się temu przeciwstawić? po prostu pisać. czytelników przybędzie potem. cierpliwość skutkuje w późniejszym czasie nawet drobną kasą. jednak przede wszystkim to ogromna satysfakcja, kiedy widzisz, że ludzie czytają twoje wypociny i nawet je komentują. poznajesz dzięki temu zdanie czytelników i konfrontujesz je ze swoim. to daje nowy pogląd na omawiane przez siebie zagadnienie.

krótko mówiąc - kto nie spróbuje, ten nie będzie wiedział, dlaczego warto prowadzić bloga. to trzeba sprawdzić na własnej skórze. w każdym razie polecam. :]
Zależy o czym chcesz pisać ten blog ;)
Nie każdy musi mieć dryg do przelewania liter na ekran - dlatego niektórzy po miesiącu "blogowania" wymiękają. Musisz mieć po prostu potrzebę uzewnętrznienia się.

Duża satysfakcja zostaje jeśli czytelnicy bloga zostawiają pochwalne komentarze we wpisie na blogu - szczególnie w takich starych wpisach :] Wiadomo, że coś dobrego zrobiłeś dla Internetu :] jak dla mnie jest to duma.
(16.07.2009, 21:22)BlueMan napisał(a): Zależy o czym chcesz pisać ten blog ;)
nie zależy. zawsze znajdą się czytelnicy. równie dobrze możesz pisać o flagach USE w Gentoo jak i o tym kto wkurzył cię dziś w pracy. internautów jest dużo. :]

Cytat:Musisz mieć po prostu potrzebę uzewnętrznienia się.
absolutna prawda.

Cytat:Duża satysfakcja zostaje jeśli czytelnicy bloga zostawiają pochwalne komentarze we wpisie na blogu - szczególnie w takich starych wpisach
lepiej nie popadać w narcyzm. ja tam wolę raczej niepochlebne komentarze, bo wtedy mogę się z ludźmi powykłócać i nawiązać dyskusję. a komentarze typu "bardzi fajny artykuł, przydał mi się" są do niczego.

Cytat:Wiadomo, że coś dobre zrobiłeś dla Internetu :] jak dla mnie jest to duma.
o tak! :)
Cytat:lepiej nie popadać w narcyzm. ja tam wolę raczej niepochlebne komentarze, bo wtedy mogę się z ludźmi powykłócać i nawiązać dyskusję. a komentarze typu "bardzi fajny artykuł, przydał mi się" są do niczego.
Narcyzm byłby wtedy jakbym wszystkim do okoła mówił jaki to ja super jestem i specjalnie robił bym wszystko dla poklasku :D
No i "internautów jest dużo" więc i znajdą się takie osoby co za wszelką cenę będą krytykować cudzą pracę, więc na pewno także wysłucha się ostrych słów krytyki.

DamYan - załóż bloga i narazie pisz sam dla siebie ;) jak po miesiącu będzie trochę wpisów i będziesz chciał dalej pisać, a będziesz mieć o czym to wtedy zacznij reklamę :] Ja tak zaczynałem i wg. mnie to dobra ścieżka rozwoju ;)
mnie również naszło na założenie bloga, co generalnie jeszcze rok temu było dla mnie czymś kompletnie niezrozumiałym. Bloga technologicznego prowadzić nigdy nie chciałem, powód prosty - za dużo ludzi to robi, i mogłoby być ciężko się przebić.
Więc zacząłem małymi krokami, jako że zdarza mi się prowadzić monologi czemu by nie spróbować wywnętrznić ;) przy czym prawienie monologów a pisanie tu to nie to samo.. ;)

skądś wzięła się potrzeba pisania, skomentowania czegoś co jest nie do przyjęcia, może to przychodzi z wiekiem :]
ale dla mnie to dopiero początek, zobaczymy co z tego wyrośnie
No to założyłem ;) http://moskitales.blox.pl/

Jak na razie nie tam tego wiele, poza tym muszę wytworzyć jakiś swój szablon, pogrzebać trochę w cssach, więc póki co - roboczo używam jakiegoś standardu ;)
blox.pl? Dude... Już lepiej na tym blogu GOOGLE, lub wrzucić wordpress na bplaced.com lub 60free.ovh.org. :)
(17.07.2009, 13:04)Victor napisał(a): blox.pl? Dude... Już lepiej na tym blogu GOOGLE, lub wrzucić wordpress na bplaced.com lub 60free.ovh.org. :)

Domyślam się, ale na razie chciałem popróbować i zobaczyć jak to tam hula.
(17.07.2009, 10:44)DamYan napisał(a): No to założyłem ;) http://moskitales.blox.pl/

Myślałem że będzie założony na domenie MyBBoardu:P

Do rzeczy, ja uważam, iż blogowanie to przekazywanie samego siebie na ekran.. To prawda, zależy o czym piszesz (w tym czym jestem dobry).. Ja na przykład mam kilka blogów - osobisty, o sukcesie, mybb dla laików (nowy), o komunikacji miejskiej (bo te tematy mnie interesują), fotoblox (3 sztuki), nawet jeden antyblog... O Mongolskich Teoriach nie wspomnę... Oczywiście część z nich jest pisana przez kilka osób więc nie jestem sam:P

Specjalnie nie linkuje, bo kto będzie chciał to wejdzie na mój blog i sobie "poklika":P I nie powiem, bym nie szukał ludzi którzy mogli by ze mną współpracować;) Ale kontakt w tej sprawie na PW.

DamYan graulacje!
A ja też w sobotę bardzo późnym wieczorem odkopałem swój blog, skasowałem wszystko co tam było (dwa głupie wpisy i nic poza tym :P) i zacząłem pisać :) Link w podpisie.
A ja swojego bloga mam już prawie pięć lat i jestem z niego zadowolony ;). Nie zamierzam go kasować, ani też usuwać pojedynczych wpisów. Każdy jest swoistego rodzaju kartką z mojego życia ;).

Czy warto mieć bloga? Warto. Dlaczego? Czasami to jedyny sposób na oderwanie się od rzeczywistości, poznanie nowych znajomych czy dowartościowanie się.
Ja też założyłem bloga, 2 dni temu. Na razie nie podam adresu bo czekam aż moja firma hostingowa podepnie domenę :) Jutro edytuję posta i dam linka :>
@szkodnikPL - warto najpierw coś popisać, niż dawać nam do pooglądania prawie pustą kartkę papieru z Twojego życia ;)
Ja tam mam na onecie. Przynajmniej nie usuwają, kiedy długo nie piszę, są w miarę stabilni, no i bardzo często mnie polecają ;).


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości