Dlaczego jest mało koderów na Mybb

Założony przez Bielu.

Wg. mnie jest to kwestia edycji szablonu online, większość koderów w tym ja woli mieć pliki na swoim Komputerze wtedy mogą sie dopatrzeć błędu przeglądając odpowiednie pliki a nie szukając po kolei Class oraz znaczników .
Skrypt mybb jest bardzo fajny ale jego dużym minusem jest "kodowanie online"
TaniDedyk.pl
Nie widzę tego jako minusa. Dla mnie na przykład jest to wygodniejsze, wystarczy się przyzwyczaić. I co do czego na plus jest fakt, że od razu możesz zobaczyć wprowadzone zmiany bez potrzeby wgrywania plików na serwer.

Przynajmniej z mojej perspektywy gorzej jest mi ze stylami do dajmy na to phpBB by Przemo, niż z MyBB czy WP.
Aczkolwiek pamiętam, że template php-fusion wygodnie się edytuje z pliku.

Czyli to zależne, jeśli chcesz wprowadzić mniejsze zmiany, lepszy jest tryb online, ale przy większych jednak w plikach :)
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
@Bielu
Zgodzę się. Jedna z wad to właśnie brak templatek w plikach - jak ktoś chce coś na szybko zmienić, to online będzie wygodne, ale dla kodera to istna męka, nic ponadto.
Druga sprawa, że za wiele to w tych szablonach nie można prawdę powiedziawszy. W sumie sam wygląd to i tak w ponad 50% zmienimy samymi klasami css, bez ruszania htmla (to jest akurat zaleta).
Mnie tam w kodowaniu wkurza to, że te szablony są rozsypane na liczniejsze. Jakby jedna strona nie mogła mieć jednego całego szablonu.

Kodowanie online to nie problem. W FF jest kolorowanie składni takich szablonów.
(04.04.2011, 16:11)Cybul napisał(a): Mnie tam w kodowaniu wkurza to, że te szablony są rozsypane na liczniejsze. Jakby jedna strona nie mogła mieć jednego całego szablonu.

Kodowanie online to nie problem. W FF jest kolorowanie składni takich szablonów.
A dokładniej, że każdy szablon jest rozbity na podszablony ; \
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
Ale zauważcie jestem koderem ;D jak koduje naszybko wole jednak widzieć w edytorze bo ja robie dość duże zmiany w stylach:D , Ale mogło by być templatki edytowane online+ Templatki plik (aktywacja PA)
sens i zarazem przyczyna tego rozbicia jest oczywisty/oczywista - BRAK instrukcji sterujących ( czy jakkolwiek chcielibyście to nazwać ) w systemie szablonów MyBB
przez to każdy fragment kodu, który jest wykorzystywany wielokrotnie musi wylądować w osobnym szablonie, podobnie w przypadku warunkowego wyświetlania - inne bloki kodu zobaczy niezalogowany, inne user, a jeszcze inne admin, więc czego nie załatwi PHP w sensie generacji kodu HTML, to musi być rozbite na kilka szablonów, by skrypt mógł wybrać, który należy użyć

kolorowanie składni w edytorze szablonów nie wynika z posiadania firefoxa ( przynajmniej wydaje mi się, że jest za to odpowiedzialny pewien skrypt ... )

edytowanie online vs edytowanie lokalne: online - szybkie, lokalne - wygodne
jednak co ulubiony edytor, to ulubiony edytor ... N++ my L0Ve
nie zapominajcie jednak, że nikt nie broni zrobić ctrl+a, ctrl+c, ctrl+v EDIT ctrl+a, ctrl+c, ctrl+v, zapisz ;)
wiemy ale ctrl+s nie działa online:>
ale zapisz, wyślij, czy jakie tam ustrojstwo się znajduje - działa ... nvm, mało edytuje szablony, nie licząc modyfikacji czysto technicznych :P


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości