Beta-testy ulepszonej captchy

Założony przez Łukasz Tkacz.

Cześć wszystkim,
chciałbym chętnych zaprosić do beta-testów mojego nowego plugina, który znacznie ulepsza (przynajmniej w teorii) działanie zabezpieczenia antyspamowego które jest domyślnie w MyBB.
Dzięki temu nie musimy dogrywać np. nieco trudnej do przeczytania a wcale nie gwarantującej dobrej ochrony reCaptchy, czy też pytań antyspamowych, nie zawsze jednoznacznych. Plugin ingeruje w sposób prezentacji formularza od strony technicznej, zaś dla użytkownika nie ma żadnej różnicy.
Dotychczasowe testy wykonane dzięki uprzejmości moderatora masimo wykazały brak rejestracji botów spamowych, niemniej wolę to jeszcze sprawdzić na większej ilości for.

Jeżeli ktoś jest chętny, to proszę o kontakt na PW :)
TaniDedyk.pl
Bardzo dobrym pomysłem było zrobienie tej captchy.
Posiadam dość duże forum, +/- 11.000 postów, +/- 110 użytkowników.
Poza tym ostatnio testowałeś u mnie kolorowe nicki, więc już wiesz pewnie, o które forum chodzi.
Czasu na razie troszkę mam, więc chętnie pomogę.
Już piszę pw. :)
Wtyczka jest bardzo dobra, używam jej na swoim forum i jestem zadowolony. Łukasz dobra robota. ;)
Przed testowaniem, głównie do Inaro i Frixona - trzeba sobie zadac kluczowe pytanie: czy kiedykolwiek na Twoim foru zarejestrowal sie bot lamiac po drodze captche?

a potem:
jak czesto to sie dzieje?

Uwazam, iz testy tej "ulepszonej captchy" mogą być nie miaro dajne.
Jezeli opinia ma byc dla publiki, na co wskazuje kategoria w ktorej zostal umieszczony to tj. wspomnialem warto by umiescic odpowiedzi na powyzsze pytania + statystyki forum.
To testów zgłosiły się głównie osoby, które miały poważne problemy z botami, również takimi, które przechodziły przez plugin reCaptcha. Póki co nikt nie zgłosił mi, aby po instalacji tej captchy pojawił się jakikolwiek spam. Jeżeli jest inaczej, proszę o informację w tym wątku.

Dlaczego dałem publiczny test? Odpowiedź jest nieco bolesna ale prosta: bo beta-testerzy raczej się tym nie zainteresowali, pomimo że informowałem i udostępniałem najnowsze wersje na bieżąco. Gdybym miał czekać aż ktoś zechce sprawdzić, to nie wiem czy dodatek byłby kompatybilny z ajaxem jak to jest w obecnym stanie. Następne pluginy mojego autorstwa, o ile takowe będą, również będą testowane publicznie.
Beta testy zostały zakończone, plugin został opublikowany:
https://mybboard.pl/thread-17772.html?pid=69067#pid69067

Bardzo dziękuję za pomoc osobom, które zgłosiły się do testów i dzięki którym można było usunąć zaobserwowane problemy, w szczególności masimo za informowanie na bieżąco.

Proszę o zamknięcie tego wątku.


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości