Reputacje, punkty, plusy

Inne  Założony przez  DamYan.

Tak się zastanawiałem ostatnio nad tym, jak się podchodzi do "nagradzania" i jak ważne to jest na forum. Jednak moje wnioski są takie, że nie jest istotne ile masz plusów, piwek postawionych, dziękuję wciśniętych - czy pomagamy wyłącznie dlatego właśnie, dla tych "nagród"? Wg mnie nie. Jeśli ktoś ma takie motywacje, by robić to "dla chwały" - niech zaprzestanie od razu :)
Dzięki temu, że pomagam tutaj wielu użytkownikom MyBB - sam staję się specjalistą w obsłudze tego skryptu, wyszukiwaniu błędów i rozwiązywaniu ich. Nie jestem developerem, ale mimo wszystko staram się uczyć, a jak wiemy nauka nieprzekazana dalej... umiera.
Dlatego na ile mogę - zawsze staram się pomagać nie oczekując nic w zamian - może zwykle dziękuję wystarczy, to ludzka wdzięczność za poświęcony czas i wiedzę.
Oczywiście podziękować także można dotując nasz Support - w końcu wszystko odbywa się na zasadach non-profit.
Jakie są Wasze zdania na ten temat?
Moim zdaniem userzy nie pomagają dla punktów(przynajmniej na tym forum, bo na innych to różnie) . nie widziałem tutaj nigdy tekstów typu "daj mi punkt reputacji"

dla "chwały" nie pomagam, jeżeli już pomagam to po to żeby komuś pomóc i tyle . Ktoś nauczy się czegoś z mojej wypowiedzi a ja nauczę się czegoś z jego wypowiedzi i dzięki temu obie strony są zadowolone.

ten twój tekst to nie za bardzo mnie dotyczy bo nie ma mi za co za bardzo dziękować

Miłe jest to że ktoś docenia to że poświęcasz swój czas żeby pomóc.
Nie lubię takiego czegoś że ktoś pisze jakiś skrypt albo jakąś długą instrukcję a ten kto potrzebował tego jeszcze się denerwuje że lepiej jakby to było inaczej zrobione/ wytłumaczone itp.

co do dotacji to w jaki sposób?
Zgadzam sie z przedmówcą ... Ja dzięki wam np. uczę sie bardzo wielu rzeczy :) I dzięki wam wielkie za to :)
Dokładnie. Uważam że pomaganie dla plusików, punktów reputacji itp, mija się z celem i przeznaczeniem tego suportu. Pomagamy sobie, że to tak nazwę "okiełznać" ten skrypt forum. I jeśli ktoś chce pomagać z własnej inicjatywy "za darmo" to też tak powinien robić. Mi raczej pomoc daje satysfakcje że komuś pomogłem i mogę pomóc, tak samo że ktoś kto orientuje się dobrze w innej części skryptu, może wtedy pomóc i mi. Wciąż jesteśmy tu na forum małą licznie grupką, ale rośniemy w silę wraz z przybywaniem nowych userów.

I tak btw: na google po wpisaniu: "polski support mybb", otrzymamy to ;-)
   
# Among the blind one - eyed man is a king.
ale po wpisaniu mybb jesteśmy na 4 miejscy w google.com i na 3 w google.pl
DamYan napisał(a):(...) nie jest istotne ile masz plusów, piwek postawionych, dziękuję wciśniętych - czy pomagamy wyłącznie dlatego właśnie, dla tych "nagród"? Wg mnie nie. Jeśli ktoś ma takie motywacje, by robić to "dla chwały" - niech zaprzestanie od razu :)
Dzięki temu, że pomagam tutaj wielu użytkownikom MyBB - sam staję się specjalistą w obsłudze tego skryptu, wyszukiwaniu błędów i rozwiązywaniu ich. Nie jestem developerem, ale mimo wszystko staram się uczyć, a jak wiemy nauka nieprzekazana dalej... umiera.
100% sie zgadzam. Ja sam ucząc sie, starałem się wypowiadać na mybb światowym (nie było jeszce polskiego tutaj). Wiedzałem, że jesli coś rozumiem, mogę pomóc innym, a jeśli się mylę, to ktoś mnie poprawi :)
Działalność non-profit wbrew pozorom niesie profity - uczymy się, stajemy się specjalistami.

~Luk@s~ napisał(a):dla "chwały" nie pomagam, jeżeli już pomagam to po to żeby komuś pomóc i tyle . Ktoś nauczy się czegoś z mojej wypowiedzi a ja nauczę się czegoś z jego wypowiedzi i dzięki temu obie strony są zadowolone.
i to jest kwintesencja tematu - ja sam nawet nie patrzę kto ile ma punkktów reputacji.
Takie jest życie - jeden jest doktorem, drugi kierowcą autobusu... i wszyscy siebie potrzebują nawzajem. Gdyby nie to, to każdy byłby zamkniętym w sobie egoistą.
I chwała Bogu, że zburzył wierzę babel i pomieszał języki :)

DamYan napisał(a):Oczywiście podziękować także można dotując nasz Support - w końcu wszystko odbywa się na zasadach non-profit.
oraz
~Luk@s~ napisał(a):co do dotacji to w jaki sposób?
DamYan - zamieść post z numerem konta...
(dla niewtajemniczonych, wszelkie wpłaty są dokonywane na konto DamYana oraz jego PayPal)
patryk napisał(a):/.../
DamYan - zamieść post z numerem konta...
(dla niewtajemniczonych, wszelkie wpłaty są dokonywane na konto DamYana oraz jego PayPal)

Offtopicznie nieco dodam, że na razie na dotacje przeznaczony jest "tylko" system PayPal, a sprawę szerzej nakreśliłem tutaj: https://webboard.pl/showthread.php?tid=290

Jeśli chodzi o wpłaty bezpośrednio na konto - będzie to możliwe w najbliższym czasie, ale jeszcze nie teraz :)



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości