[S] Przeniesienie z php by przemo na myBB - aktualizacja bazy po 2 tygodniach

Założony przez  brx1991.

Kilka szczegółów o moim forum:
nazwa i wersja skryptu, z którego migrowano: php BB2 by Przemo
wersja skryptu MyBB: 1.4.13
wersja bazy MySQL, Postgre: MySQLi 5.1.45
wersja używanego PHP: 5.2.13
adres forum: testy2.cs-uwb.pl
firma hostingowa: linux.pl.com
opis problemu:

Witam, zamierzam przenieść się w niedługim czasie na myBB, w tym celu testowo przenioslem baze migratorem, i wszystko dziala ladnie, zaczalem konfigurowac to tak, aby bylo jak najlepiej. Noi teraz pytanie, czy da sie jakos uaktualnic te zmiany ktore zajda do momentu ostatecznego przejscia na myBB ? Ostatnim razem uruchamialem migrator ponownie, to zdublowal mi cale forum. Czy takie cos jak aktualizacja, jest w tym wypadku wogole mozliwa? Obecnie siedze jeszcze na Przemo, a myBB testuje na bazie mysql sprzed 4 dni, wiec stad moje pytanie, bo nie usmiecha mi sie ponowna konfiguracja calego forum przy przenosinach od 0.
I jak nikt nie pomoze? nice support.
Czy możesz wyjaśnić konkretnie, czego potrzebujesz? Wg mnie migracja powinna nastąpić raz, a porządnie, ponieważ każda kolejna konwersja będzie z aktualnej wersji Twojego przemo, więc dziwne nie jest, że wiele rzeczy się zdubluje.

Dlatego proponuję, abyś zamknął forum na kilka dni, dokonał konwersji i uruchomił już na MyBB. Zanim jednak to zrobisz - sprawdź, czy wszystko odpowiednio się konwertuje "na sucho", czyli na localu.
Jeszcze takie pytanie, czy myBB musi byc czyste przy przenoszeniu, czy mogą być tam poinstalowane modyfikacje? Typu SB czy inne pierdoły.
(22.06.2010, 23:31)brx1991 napisał(a): Jeszcze takie pytanie, czy myBB musi byc czyste przy przenoszeniu, czy mogą być tam poinstalowane modyfikacje? Typu SB czy inne pierdoły.

Najlepiej przenieść na czyste MyBB i doinstalować mody. Mniejsze ryzyko, że coś się po drodze "wysypie".



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości